Pfizer – واکسن بیوتیک در برابر فشار م effectiveثر است روزنامه العنباa

[ad_1]

یک مطالعه آزمایشگاهی انجام شده توسط شرکت آمریکایی Pfizer نشان می دهد که واکسن ساخته شده توسط آن با شرکت Biontech برای پیشگیری از بیماری Covid-19 ، به نظر می رسد برای مقابله با جهش اساسی سویه های جدید ویروس کرونا که به سرعت در حال گسترش است در انگلستان و آفریقای جنوبی

این مطالعه که توسط Pfizer و محققان دانشگاه علوم پزشکی تگزاس انجام شده و هنوز بررسی نشده است ، نشان می دهد که این واکسن در خنثی سازی ویروس موثر است.

فیل دورمیتزر ، دانشمند ارشد واکسن ویروس در Pfizer ، گفت که این جهش می تواند دلیل افزایش شیوع آن باشد و نگرانی هایی وجود دارد که باعث شود ویروس از خنثی سازی آنتی بادی های تحریک شده با واکسن جلوگیری کند.

این آزمایش بر روی نمونه های خون گرفته شده از افرادی که واکسن دریافت کرده اند ، انجام شده است. نتایج آنها محدود است زیرا آنها طیف کاملی از جهشهای موجود در سویه های جدید ویروس را که به سرعت در حال گسترش است در نظر نمی گیرند.

دورمیتزر اظهار داشت که به نظر می رسد این واکسن علاوه بر 15 جهش دیگر که این شرکت قبلاً واکسن را آزمایش کرده بود ، علیه جهش نیز م effectiveثر باشد.

وی افزود: “ما در حال حاضر 16 جهش مختلف را آزمایش كرده ایم كه هیچكدام تأثیر قابل توجهی نداشته اند. این خبر خوبی است … این بدان معنا نیست كه هفدهم (جهش) تأثیری نخواهد داشت.”

محققان قصد دارند آزمایش های مشابهی را برای بررسی اینکه آیا واکسن همراه با سایر جهش های موجود در سویه های جدیدی که در انگلیس و آفریقای جنوبی پیدا شده اند ، انجام دهند و امیدوارند که اطلاعات بیشتری در طی چند هفته بدست آورند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *