JBS ، بزرگترین شرکت پردازش گوشت در جهان ، در اثر حمله سایبری فلج شده است

[ad_1]

JBS ، بزرگترین شرکت پردازش گوشت در جهان ، فلج شد. نوع دقیق آن هنوز مشخص نیست اما گفته می شود علت آن حمله سایبری است. اگرچه بعید است منابع گوشت در حال حاضر متوقف شوند ، اما احتمالاً تأثیر اقتصادی بر کارمندان و شرکتهای تدارکاتی خواهد داشت.

[보안뉴스 문가용 기자] JBS Foods ، بزرگترین شرکت فرآوری حیوانات در جهان به دلیل حمله سایبری تعطیل شده است. مدیر عامل شرکت برنت ایستوود با اعلام هدف قرار گرفتن سیستم های اطلاعاتی JBS با تایید وقوع یک حادثه سایبری ، اظهار داشت:

[이미지 = utoimage]

JBS یک مجتمع تجاری با امکانات دام و تولید در استرالیا ، ایالات متحده ، کانادا و برزیل است. شناخته شده است که پایگاه های تولید در همه این مناطق در حال حاضر فلج هستند. با این حال ، مشخص نیست که آیا این به این دلیل است که به طور مستقیم مورد حمله قرار گرفته است یا شرکت تصمیم گرفته است از انتشار جلوگیری کند.

براساس گزارشی از بیف سنترال ، یک رسانه متخصص در صنعت دام ، توقف تولید توسط JBS احتمالاً تأثیر عمده ای روی کل صنایع غذایی خواهد داشت ، اما هنوز قضاوت در مورد این آمار خیلی زود است. وی همچنین گفت که میزان تداوم فلج صنعتی نیز عامل مهمی خواهد بود.

ABC گزارش داد ، اما به نظر نمی رسد این واقعیت که JBS فلج است ، باعث اختلال در تأمین گوشت شود. زیرا علاوه بر JBS ، شرکت های تولید مواد غذایی نیز وجود دارند. این بدان معناست که مصرف کنندگان می توانند گوشت مورد نیاز خود را در حال حاضر در بازار خریداری کنند. بنابراین ، بعید است که نوسانات قابل توجهی در قیمت مواد غذایی وجود داشته باشد ، مگر اینکه این وضعیت برای مدت طولانی ادامه یابد.

با این حال ، انتظار می رود که تأثیر اقتصادی قابل توجهی بر بسیاری از کارمندان و شرکای تدارکات JBS داشته باشد. JBS نزدیک به 250،000 کارمند در سراسر جهان دارد ، اما در مورد کارخانه تولید استرالیا ، کارمندان کار نمی کنند زیرا این مرکز فلج است. به نظر می رسد اقدامات مشابهی در تأسیسات سایر كشورها انجام شده است. همانطور که با محصولات گوشتی فرآوری شده سروکار دارد ، با تعدادی از شرکت های تدارکاتی نیز شریک است ، اما در حال حاضر مشاغل عمده کمتری دارند.

این پرونده در حال حاضر توسط دولت و نهادهای اجرای قانون در استرالیا ، که دفتر مرکزی JBS در آن قرار دارد ، در حال بررسی است. به گفته Bleeping Computer ، خبرنگار فناوری اطلاعات خارجی ، خسارات ناشی از این حمله به طور همزمان در بسیاری از نقاط جهان رخ می دهد.

هنوز دقیقاً از آنچه در این حمله استفاده شده مشخص نیست. با این حال ، کارشناسان امنیتی پرونده را با احتمال زیاد حمله باج افزار بررسی می کنند. دلیل این امر این است که صنعت باج افزار در سال های اخیر به سرعت رشد کرده است و در واقع حوادث باج افزار همچنان در سراسر جهان اتفاق می افتد.

اگر حمله باج افزار درست باشد ، به نظر می رسد JBS باید درز کرده و برای نشت آماده شود. به این دلیل که مهاجمان باج افزار اخیر نیز همزمان حملات سرقت اطلاعات را انجام داده اند. با این حال ، اطلاعات JBS هنوز برای فروش در شبکه های تاریک یا بازار سیاه به مجرمان اینترنتی منتشر نشده است.

خلاصه 3 خط
1. JBS Foods ، یک شرکت جهانی پردازش گوشت ، توسط یک حمله سایبری مورد حمله قرار گرفت.
2. تقریباً تمام امکانات تولید JBS Foods در جهان به همین دلیل فلج شده است.
3. اطلاعات دقیق در مورد حمله هنوز منتشر نشده است ، اما سو of ظن به باج افزار وجود دارد.

[국제부 문가용 기자([email protected])]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز – بدون توزیع مجدد>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *