AstraZeneca سازنده بیماری نادر الکسیون را در یک معامله 39 میلیارد دلاری خریداری خواهد کرد کسب و کار

[ad_1]

شرکت دارویی انگلیس و سوئد AstraZeneca Alexion را در یک معامله پول و سهام که بیوتکنولوژی بوستون مستقر در ایالات متحده 39 میلیارد دلار ارزش دارد ، خریداری خواهد کرد. با 175 دلار برای هر سهم ، این مبلغ 45٪ حق بیمه قیمت سهام Alexion را نشان می دهد. AstraZeneca برای تأمین مالی این خرید 17.5 میلیارد دلار وام گرفته است. انتظار می رود این معامله ، بزرگترین معامله در تاریخ AstraZeneca ، در سه ماهه سوم سال 2021 بسته شود.

این به AstraZeneca جایگاهی در بازار بیماری های نادر می دهد و یک واحد تجاری جدید مستقر در بوستون با هدایت مدیریت الکسیون ایجاد می شود. رئیس فعلی الکسیون ، دیوید برنان ، به خوبی با AstraZeneca آشنا است – او مدیر عامل سال 2006 تا 2012 بود ، زمانی که فشار سهامداران منجر به بازنشستگی پیش از موعد او شد. پس از او پاسکال سوریو جایگزین شد که هنوز هم شرکت را اداره می کند.

نمونه کارها الکسیون بر بیماری های نادر با واسطه ایمنی ناشی از فعال سازی کنترل نشده سیستم مکمل متمرکز است. این یک قسمت اصلی از سیستم ایمنی ذاتی است و در طیف گسترده ای از بیماری های التهابی و خودایمن نقش دارد.

داروهای موجود در بازار شامل آنتی بادی مونوکلونال Soliris (eculizumab) است که گروهی از بیماری ها از جمله هموگلوبینوریای شبانه پاروکسیسم را درمان می کند و ارزش آن برای مدتی بیش از 600 میلیون دلار است و گرانترین دارو در جهان است. یک محصول نسل دوم ، Ultomiris (راولولیزوماب) ، در اوایل سال جاری با زمان تزریق کوتاه تر به بازار عرضه شد. 11 مولکول دیگر در خط تولید او هستند.

Sorio گفت: “الکسیون خود را به عنوان پیشرو در زیست شناسی مکمل تثبیت کرده است و برای بیماران مبتلا به بیماری های نادر مزایای زندگی را به همراه دارد.” “این خرید به ما امکان می دهد تا حضور خود را در ایمونولوژی بهبود بخشیم.”

تصویری که ویال های Soliris را نشان می دهد

این معامله روز شنبه ، 12 دسامبر اعلام شد و با بسته شدن بازارها در روز دوشنبه ، قیمت سهام AstraZeneca 6٪ کاهش یافت. قالب بور، مدیر سرمایه گذاری در AJ Bell ، بدبینی در مورد واکسن Covid AstraZeneca را دلیل استثنای بازار عنوان می کند.

مولد افزود: “الکسیون با وجود فشار سهامداران مدتی در جذب خواستگار ناکام مانده است ، بنابراین ممکن است سرمایه گذاران AstraZeneca را یک موفقیت کوچک برای پیشنهاد مناقصه با حق بیمه 45٪ بدانند.” “این یک تجارت متمرکز بر ایمونولوژی است که مانند یک انگشت شست در برابر بقیه سهام AstraZeneca ظاهر خواهد شد.”

مولد حدس می زند پس از رد پیشنهاد خصمانه Pfizer برای سال 2014 ، AstraZeneca ممکن است در تلاش برای محافظت از آن در برابر دیگر شکارچیان بالقوه باشد. وی می گوید: “الکسیون در زمینه بیماری های نادر نیز تجربه دارد و به توانایی های AstraZeneca می افزاید.” “این فناوری می تواند در خارج از کانون بیماری های نادر به کار گرفته شود ، اگرچه این یک مزیت امیدوار کننده برای بلند مدت است که جمع شدن آن زمان بر است.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *