[3.25 글로벌 이슈투데이] نسخه هندی ، انگلیس علیه اتحادیه اروپا ، کانال سوئز

[ad_1]

سویه تاج جدیدی در هند یافت می شود … متفاوت از انواع انگلستان ، آفریقای جنوبی و برزیل
اتحادیه اروپا و انگلیس با واکسن منجر به یک جنگ عصبی می شود … اتحادیه اروپا مقررات محدود کننده صادرات واکسن را اعلام کرد
روزگاری ، یک کشتی بزرگ که کانال سوئز را مسدود کرده بود ، ترافیک دریایی در سراسر جهان را مختل کرد

[보안뉴스 문가용 기자] سویه تاج دیگری در هند پیدا شده است. اخیراً ، تعداد موارد تایید شده در هند به میزان قابل توجهی افزایش یافته و میزان ارتباط این گزینه در حال بررسی است. اتحادیه اروپا با وضع مقرراتی که صادرات واکسن را محدود می کند ، آشکارا با انگلستان مقابله کرده است. کشتی های بزرگ کانال سوئز را با وزش باد شدید به صورت افقی مسدود می کنند و بسیاری از کشتی ها به دلیل وزش باد نمی توانند حرکت کنند. تلاش ها برای بالا بردن کشتی ادامه دارد ، اما هنوز دستاوردهای کمی وجود دارد.

[이미지 = utoimage]

-سویه تاج جدیدی در هند کشف شده است. به نظر می رسد نسخه دیگری از نسخه های انگلیسی ، آفریقای جنوبی و برزیل باشد. تمایل به افزایش تعداد موارد تایید شده دوباره در هند وجود دارد و ارتباط بین این گزینه و گزینه جدید مشخص نشده است. در هند ، شیوع ویروس کرونا از ماه سپتامبر کاهش یافته است ، اما تعداد موارد تایید شده از ماه گذشته دوباره شروع به افزایش کرده است. دیروز فقط در یک روز ، 47000 نفر تأیید شدند.

-دولت آلمان قبل از عید پاک می جنگد. در ابتدا قرار بود این محاصره به آرامی برداشته شود ، اما چون تعداد موارد تأیید شده بیش از حد خطرناک است ، در اوایل هفته جاری تصمیم گرفته شد که حصر حتی در ایام عید پاک نیز حفظ شود و اعلام شد. نخست وزیر مرکل و وزرا با این توافق کردند. نخست وزیر مرکل فقط یک روز پس از اعلامیه ، تصمیم را لغو کرد و گفت: “این یک اشتباه بود.” به خودی خود مشکلی وجود ندارد که محاصره بین 1 تا 5 آوریل ، یعنی دوره عید پاک انجام شود ، اما نخست وزیر مرکل توضیح داد که این زمان کافی برای آماده سازی مردم برای مقابله با آن داده نشده است. (NPR)

-اوتا ، ایالات متحده آمریکا ، قانون استفاده ماسک از 10 آوریل را لغو خواهد کرد. از 10 آوریل می توانید در یوتا ماسک بزنید. اما استفاده از ماسک در مونتاژ یا امکانات مدرسه با بیش از 50 نفر اجباری است. انتظار می رود که تدابیر مختلف تعیین شده توسط تاج به تدریج آزاد شود. تعداد عفونت ها و مرگ و میرها در یوتا از ژانویه به طور مداوم در حال کاهش است و تخمین زده می شود که حدود 3.2 میلیون نفر واکسینه کامل شده باشند.

– هنگامی که نخست وزیر انگلیس ، بوریس ، وضعیت واکسیناسیون موفق در انگلیس را “دستاوردهای طمع و سرمایه داری” توصیف کرد ، اختلافات به وجود آمد. البته ، این بیانیه ای غیررسمی در جلسه غیرعلنی بود ، اما موج کمی نبود ، زیرا کلمه ای بود که در بحبوحه یک جنگ عصبی متشنج با اتحادیه اروپا برای تأمین تأمین فعلی واکسن ها منتشر شد. هنگامی که اختلافات جنجالی شد ، نخست وزیر بلافاصله بیانیه خود را لغو کرد و توضیح داد که این یک “شوخی” است (واشنگتن پست).

-اتحادیه اروپا مقررات جدیدی را صادر کرده است. ادعا می شود که صادرات واکسن به کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا به شدت محدود خواهد شد. این احتمالاً باعث ایجاد اصطکاک بیشتر بین انگلیس و اتحادیه اروپا خواهد شد. البته ، این یک “محدودیت” است ، نه “ممنوعیت” ، اما کشورهایی که برنامه واکسیناسیون را براساس دریافت واکسن از اروپا تهیه کرده اند ، نیاز به برنامه ریزی مجدد دارند. انتظار می رود انگلیس بیشترین ضربه را بزند (واشنگتن پست).

– یک بار دیگر ، سوالاتی در مورد نگرش چین نسبت به دیپلماسی واکسیناسیون مطرح می شود. آنها می گویند هر تعداد دارو را توزیع می کنند زیرا داده های مربوط به تأثیر دارو یا نتایج تجربی را به اشتراک نمی گذارند. همچنین گفته می شود که واکسن را صرف نظر از اوضاع سیاسی و دیپلماتیک تحویل می دهد ، اما مشخص شده است که شرایط مختلفی در پشت آن وجود دارد. در مورد پاراگوئه گفته می شود که این شرط وجود دارد که واکسن فقط پس از جدایی دیپلماتیک از تایوان تجویز شود.

-استراتژی چین برای تأثیرگذاری در مرحله جهانی تا خاورمیانه گسترش می یابد. وزیر امور خارجه چین ، وانگ یی ، که این هفته تور خاورمیانه را آغاز می کند ، در تلویزیون Alaviya ظاهر شد و اعلام کرد که “دولت چین قصد دارد با دعوت از نمایندگان اسرائیل و فلسطین به چین در این گفتگو میانجیگری کند.” چین چندین بار در گذشته میانجی بوده است ، اما این مسئله خیلی جدی گرفته نشده است. علاوه بر این ، تعیین دقیق اینکه آیا گفته های وانگ یی را می توان بیانیه ای رسمی (رویترز) دانست ، هنوز دشوار است.

-کانال سوئز مسدود شده بود و از این طریق شلوغ ترین و شلوغ ترین ترافیک دریایی جهان را متوقف کرد. یک کشتی بزرگ کانتینر دار ، Ever Given ، کانال را به صورت افقی مسدود می کند و ورود همه کشتی ها را غیر ممکن می کند. این حادثه روز چهارشنبه اتفاق افتاد و ادعا می شود که بیشتر تلاش های بهبودی بی نتیجه بوده است زیرا کشتی بسیار بزرگ است و کانال باریک است. انتظار می رود جهت گیری صحیح کشتی چند روز طول بکشد. گفته می شود 19000 کشتی در سال 2020 از کانال سوئز عبور می کنند (CNBC).

-بیش از 40،000 نفر در سیل استرالیا تخلیه و حداقل دو نفر کشته شده اند. انتظار می رود این یکی از بدترین جنگ های آب از زمان آغاز مشاهدات هوا در استرالیا باشد. استرالیا توضیح می دهد ، باران که در دوره عادی سقوط ثبت خواهد شد ، فقط در یک روز بارید. الان هم که هنوز تمام نشده است. همچنین دستورات تخلیه اضطراری برای ساکنان سیدنی صادر شده است و توضیح می دهد که “هزاران تا ده ها هزار نفر دیگر باید تخلیه شوند” (رویترز).

– وضوح معترضان در میانمار قویتر می شود. مرگ یک دختر هفت ساله در آتش سوزی نظامی در روز سه شنبه قلب مردم را شعله ور کرد. ارتش به خانه هجوم برد و با تپانچه به سمت پدرش شلیک کرد ، اما کودک که در آن زمان در آغوش پدر بود ، مورد اصابت قرار گرفت. پدرم گفت که او هرگز در اعتراضات شرکت نکرده است. شهروندان خشمگین هستند و می گویند این دلیل است که ارتش میانمار ، که باعث کودتا شد ، بدون تبعیض بر شهروندان غلبه کرده و سعی در راه اندازی سیاست ترور دارد. همچنین تعداد زیادی از پناهجویان از مرز عبور می کنند و فعالانی که به آنها کمک می کنند به سمت مرز میانمار (CNN) سرازیر می شوند.
[국제부 문가용 기자([email protected])]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز-توزیع مجدد ممنوع>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *