[2.4 글로벌 이슈투데이] واکسیناسیون اسرائیلی ، پاسپورت واکسن ، تاج و زمین

[ad_1]

اسرائیل قبلاً توسط 1/3 از شهروندان خود واکسینه شده است
دانمارک به زودی پاسپورت واکسن دیجیتال … اسناد اثبات واکسیناسیون را صادر می کند
ویروس کرونا ویروس هوا را تمیزتر کرد اما زمین داغتر شد.

[보안뉴스 문가용 기자] اسرائیل به سرعت در حال واکسیناسیون است. گفته می شود که یک سوم افراد بیش از یک واکسن دریافت کرده اند. بنابراین مسئله اثبات اثر بخشی واکسن است. دانمارک قصد دارد برای تحریک فعالیت اقتصادی پاسپورت دیجیتالی برای واکسن ها ایجاد کند. این طرح اجازه اسناد برای اثبات واکسیناسیون از طریق تلفن همراه است. یک مطالعه نشان داد که با کاهش فعالیت های اجتماعی به دلیل تاج ، هوا تمیزتر می شود. با این حال ، این امر همچنین گرم شدن کره زمین را تسریع کرده است.

[이미지 = utoimage]

-اسرائیل با سریعترین سرعت در دنیا واکسینه می کند. بیش از یک سوم کل شهروندان حداقل یک واکسیناسیون دریافت کرده اند. واکسن های مورد استفاده از Pfizer و Modena است. این به دلیل سیستم مراقبت های بهداشتی دولت یکپارچه است که اسرائیل را به آزمایشگاهی عظیم برای اثر بخشی واکسن و عوارض جانبی تبدیل کرده است. و نتیجه این آزمایش در مقیاس وسیع را می توان به صورت خلاصه “تاثیری که وعده داده شده توسط شرکت واکسن است”. (اخبار یاهو)

-از طرف دیگر ، میزان واکسیناسیون در چین فراتر از حد انتظار است. تا به امروز ، حدود 24 میلیون دوز تجویز شده است که تنها تعداد دوزهای اولیه واکسن است که دو بار تزریق می شود. محاسبه مجدد این بدان معنی است که فقط 1.6٪ از کل جمعیت تنها نیمی از واکسیناسیون را انجام داده اند. دولت چین قصد دارد تا پایان ماه فوریه تعداد تلقیحات را به 3.6 درصد از جمعیت برساند ، اما تاکنون موفقیت یا شکست نامطمئن به نظر می رسد.

-یک مطالعه نشان داد که واکسنی که توسط آکسفورد و AstraZeneca ساخته شده ، انتقال تاج را تا دو سوم کاهش می دهد. این نتیجه بعد از تلقیح یک دوز واحد است. به نظر می رسد این اثر برای 22 تا 90 روز پس از واکسیناسیون حفظ شود. این توسط دانشگاه آکسفورد منتشر شده و بررسی همگانی این گزارش همچنان باقی است. همچنین ، با ثبات سالمندان در واکسیناسیون (الجزیره) سروکار ندارد.

– مشکلات اقتصادی عراق در سطح جدی است. این وضعیت سال گذشته زمانی آغاز شد که دولت عراق دینار را بی ارزش کرد. قیمت دلار به قدری افزایش یافت که مردم عراق شروع به صرف هیچ پولی نکردند و گردش پول در بازار متوقف شد. علاوه بر این ، تاج زده شد. صنعت جهانگردی ضربه سختی دیده است و در نتیجه نفت کمتری فروخته می شود و نه تنها در عراق بلکه در کل خاورمیانه شوک بزرگی ایجاد می کند. احساس عمومی ویران شده است ، اما جو در سراسر منطقه تهدید می شود ، زیرا راهی برای استفاده از آن به عنوان یک دولت وجود ندارد.

-تیم های تحقیقاتی WHO که امروز به ووهان اعزام شدند از مرکز تحقیقات ویروس ووهان بازدید کردند. با این حال ، دسترسی مستقیم به تیم های تحقیقاتی مجاز نیست ، بنابراین تاکنون چیزی در مورد دستاوردها مشخص نشده است. در مرکز تحقیقات ویروس ، جلسات ، تحقیقات و بررسی داده ها حدود سه ساعت به طول انجامید (AP).

-گزارش شده است كه دولت آمریكای جنوبی در تهیه واكسن عقب مانده است. در حال حاضر ، حدود 15٪ موارد ویروس کرونا در جهان از آمریکای جنوبی ناشی می شود ، اما کمتر از 3٪ واکسن ها واکسینه یا تهیه می شوند. بنابراین ، واکسن های چینی و واکسن های روسی که هنوز رقابت بالایی ندارند ، انتظار می رود که به طور عمده در آمریکای جنوبی توزیع شود ، اما زیرساخت های توزیع و واکسیناسیون نیز ضعیف است ، بنابراین در دسترس بودن داروها ایمن نیست. انتظار می رود بحران کرونر به نوعی وضعیت داخلی و روابط دیپلماتیک کشورهای منطقه (CNN) را تغییر دهد.

-دانمارک تصمیم گرفته است یک گذرنامه دیجیتال ایجاد کند که ثابت کند واکسینه می شود یا خیر. وزیر دارایی در یک کنفرانس خبری گفت ، طی سه تا چهار ماه ، این گذرنامه ها عملی خواهد بود و استقرار این دستگاه ها به اطمینان از شروع مجدد ایمن فعالیت اقتصادی کمک می کند. گذرنامه های دیجیتالی به شکلی ارائه می شوند که می توانند در تلفن های همراه ذخیره شوند و انتظار نمی رود جایگزین گذرنامه های موجود شوند.

-یک مطالعه نشان داد که هوا تمیزتر شده است ، اما کره زمین کمی گرمتر شده است ، زیرا سیاست محدود کردن ویروس کرونا در هر کشور اعمال می شود. طبق مرکز ملی تحقیقات جوی ، فعالیت های اجتماعی به طور قابل توجهی کاهش یافته و ذرات موجود در هوا به نام آئروسل را کاهش می دهد که باعث تمیز شدن هوا می شود. با این حال ، این آئروسل همچنین به عنوان بازتاب نور خورشید عمل می کند ، اما از آنجا که آئروسل وجود ندارد ، نور خورشید همانطور که هست در زمین جذب می شود و منجر به پدیده گرم شدن سریع می شود (Cytech Daily).

نخست وزیر هند مودی اینترنت را قطع کرد و معترضان و خبرنگاران را دستگیر کرد تا اعتراضات کشاورزان علیه سیاست جدید خود را سرکوب کند. با این حال ، این اولین بار نیست که افرادی که مخالف سیاست دولت هستند ، از این طریق مورد ظلم و ستم قرار می گیرند. الگوی مشابهی با تصویب قوانین حقوق مدنی علیه مسلمانان و سرکوب کشمیر ، منطقه درگیری با پاکستان ، پدید آمد. وقتی رفتار مخالفت نخست وزیر مودی سخت شود ، کارشناسان هشدار می دهند که هند سرانجام به کشوری با آزادی بیان محدود تبدیل خواهد شد (نیویورک تایمز).
[국제부 문가용 기자([email protected])]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز-توزیع مجدد ممنوع>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *