[1.25 글로벌 이슈투데이] اقتصاد جهانی 4٪ ، اعتراضات هلند ، جهانگردی در اسرائیل

[ad_1]

پیش بینی می شود رشد اقتصادی جهانی امسال به دلیل تاج گذاری 4 درصد باشد … مجمع اقتصادی به زودی آغاز می شود
در هلند ، جایی که اولین ساعت عصر اعمال شده است ، اعتراضات خشونت آمیزی در حال انجام است … مرکز بازرسی تاج سوخته است
اسرائیل توافقنامه صلح با امارات را امضا کرده است … دولت یک هدف سیاسی دارد و به طور فعال گردشگری را ارتقا می دهد

[보안뉴스 문가용 기자] بانک جهانی پیش بینی کرده است که در سال جاری رشد اقتصادی جهانی 4 درصد کمی کندتر خواهد بود. مجمع جهانی اقتصاد از بیست و پنجم در فضای مجازی آغاز می شود. در هلند ، جوانان معترض به مقررات منع رفت و آمد شبانه به خیابان ها آمدند و ایستگاه های بازرسی تاج را آتش زدند. دولت اسرائیل برای پیشبرد توافقنامه صلح اخیر با امارات متحده عربی به طور فعال گردشگری در امارات متحده عربی را توصیه می کند. گردشگران اسرائیلی در خیابان های امارات متحده عربی آب گرفتگی می کنند.

[이미지 = utoimage]

-از آنجا که واکسیناسیون تاج به ندرت تسریع می شود ، احتمال رشد اقتصادی جهانی در سال جاری وجود دارد. بانک جهانی نرخ رشد اقتصادی 4٪ را در سال 2021 پیش بینی کرده است. به طور خاص ، مسئله این است که چشم اندازهای ژاپن و ایالات متحده چندان روشن نیست. با این حال ، پارادوکس هفته گذشته برای سهام در سراسر جهان رخ داد که رکوردهای تاریخ را شکست. انتظار می رود چندین رهبر مجمع جهانی اقتصاد تحلیل های مختلفی از این وضعیت ارائه دهند. این مجمع از 25 تا 29 ژانویه (بلومبرگ) در فضای مجازی برگزار می شود.

-در ایالات متحده ، مردی که واکسن آن را تاجگذاری کرد ، ظرف چند ساعت مرد. متوفی در پایان دسامبر تأیید شد و واکسیناسیون در 21 ژانویه به پایان رسید. با این حال ، ادعا می شود که تزریق در مرکز بهداشت عمومی محلی انجام نشده است. محل دقیق واکسیناسیون متوفی هنوز مشخص نشده است. در حال حاضر ، چندین آژانس دولتی در ایالات متحده ، که این خبر را شنیده اند ، تحقیقاتی را برای تعیین علت دقیق مرگ آغاز کرده اند. (KTLA)

-رئیس جمهور بایدن دستورالعمل جدیدی را صادر کرده است که طبق آن همه شرکت کنندگان در ایالات متحده باید اسنادی را اثبات کنند که واکنش های منفی عروق کرونر را اثبات کند. در همان زمان ، وی همچنین گفت که در همکاری با دولت های کانادا و مکزیک ، دو کشوری که مرز مشترک دارند ، بازرسی های مرزی را افزایش می دهد. در نتیجه ، آتش سوزی در دامنه های مکزیک رخ داد ، جایی که موارد تایید شده و مرگ و میر خارج از کنترل است. مکزیک تاکنون هیچ واکنش شدیدی نسبت به تاج نشان نداده است. وقتی مرز ایالات متحده بسته می شود ، صنعت گردشگری در مکزیک به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد (گاردین).

-اولین عفونت ویروس کرونا در نیوزلند دو ماه بعد رخ داد. این در طی دو ماه اولین بار است که یک فرد تایید شده در خارج از منطقه قرنطینه ظاهر می شود. این بدان معناست که ویروس احتمالاً به جامعه محلی سرایت می کند ، اما هنوز وضعیت تأیید نشده است. زن “محلی آلوده” که این بار پیدا شد زنی 56 ساله است که اخیراً از نیوزیلند وارد اروپا شده است (فاکس نیوز).

-جوانان در هلند به دلیل ویروس کرونا با ممنوعیت سفر در شب (9:00 صبح تا 4:30 بعد از ظهر) توسط دولت مواجه شده اند. معترضین با خشونت برگشتند ، مرکز آزمایش تاج را به آتش کشیدند و حتی آتش نشانان را به سمت ایستگاه پلیس پرتاب کردند. در اولین روز از ساعت منع رفت و آمد شبانه ، 3600 نفر در سراسر کشور جریمه شدند و 25 نفر دستگیر شدند. مقامات گفته اند که به دلیل اقدامات خشونت آمیز که به سلامت جامعه آسیب می رساند مجازات های شدیدی را متحمل خواهند شد (فاکس نیوز).

-مردم حامی رهبر مخالف روس زندانی ، ناوالنی ، به خیابان ها ریختند و برای آزادی ناوالنی گریه می کردند. این اعتراضات در بیش از 100 شهر برگزار شد. از آنجا که 11 منطقه زمانی در روسیه وجود دارد ، اعتراضات همزمان صورت نگرفت. در مورد مسکو ، بزرگترین اعتراضات که بیش از 10 هزار نفر را به خود جلب کرد ، توسط پلیس هدایت شد. گروه های راهنمایی و رانندگی گفتند که بیش از 3000 نفر در سراسر کشور دستگیر شده اند. اما کرملین حتی حرکت خوبی انجام نمی دهد. (مجله نیویورک تایمز)

-رئیس بزرگترین کارتل مواد مخدر در آسیا در هلند دستگیر شد. این فرد متولد چین و اکنون شهروند کانادا است ، رهبر اتحادیه صنفی سام گور است که بزرگترین گروه مواد مخدر در تاریخ آسیا خوانده می شود و یکی از مجرمانه تحت تعقیب سازمان های بین المللی پلیس و قضایی است. سندیکای سامگو در کشورهایی با نیروهای پلیس نسبتاً ضعیف مواد مخدر تولید می کند و سپس آنها را برای فروش به سایر کشورها (CNN) منتقل می کند.

-معدن کاران چینی که به مدت دو هفته در معدن حبس شده بودند ، سرانجام به دلیل انفجار در ورودی نجات یافتند. لحظه نجات از طریق پخش عمومی به سراسر کشور ارسال شد و یازده نفری که این بار با خیال راحت بیرون آمدند ، بلافاصله توسط آمبولانس بارگیری و به بیمارستان منتقل شدند. با این حال گفته می شود که یک نفر بر اثر جراحت در ناحیه سر در اثر بمب گذاری جان خود را از دست داده است و مشخص است که 10 نفر دیگر نیز در این مین وجود دارد. (NBC)

-توریست های اسرائیلی به امارات می ریزند. در ابتدا ، دشمنان دو کشور بودند ، اما گفته می شود که اخیراً گردشگری در دبی در اسرائیل رواج یافته است زیرا ایالات متحده میانجیگری می کند و توافق نامه صلح را امضا می کند. نخست وزیر نتانیاهو نیز این را تشویق می کند. همچنین برای او سودمند است که بتواند صلح با خاورمیانه را بدون تسلیم سرزمین فلسطین حفظ کند. (NPR)

-استونی اولین زنی است که در تاریخ نخست وزیر است. در اوایل این ماه ، رژیم استونی با فساد و رسوائی ها در هم شکسته شد و باعث شد دو حزب اصلی سیاسی بیش از یک ماه دولت جدید تشکیل دهند. پس از آن که حزب حاکم این مرکز موافقت کرد پارلمان را با کایا کالاس ، رئیس حزب اصلاحات مخالف فعلی به عنوان نخست وزیر تشکیل دهد ، دولت جدیدی تشکیل شد.
[국제부 문가용 기자([email protected])]

www.boannews.com) کلیه حقوق محفوظ است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *