[1.19 보안 이슈투데이] سوئد Huawei ، Open WRT ، سکه زنده

[ad_1]

دولت سوئد فناوری هواوی را ممنوع کرده و پیشنهاد یافتن اپراتورهای جدید را پیشنهاد می دهد
اطلاعات شخصی از انجمن OpenWRT ، یک پروژه منبع باز برای سیستم عامل روتر ، به بیرون درز کرده است
حادثه هک در صرافی ارز رمزنگاری شده Livecoin رخ داد … مهاجم دامنه ای را به دست گرفت

[보안뉴스 문가용 기자] دولت سوئد روابط خود را با هواوی قطع کرده است. آنها گفتند که امنیت مسئله است و آنها را از همه شرکتهای 5G مستثنی کرد. هواوی درخواست تجدید نظر کرد اما فایده ای نداشت. به نظر می رسد كه یك هكر به حساب مدیر انجمن باز در سیستم عامل روتر OpenWRT دسترسی پیدا كرده و اطلاعات شخصی کاربر را به سرقت برده است. Livecoin ، صرافی ارز رمزنگاری شده روسیه نیز یک سال بعد مجدداً مورد حمله هکر قرار گرفت و عملیات متوقف شد. گفته می شود آدرس سایت نیز به دلیل ناپدید شدن دامنه منتقل شده است.

[이미지 = utoimage]

[BankInfoSecurity] بایدن 10 میلیارد دلار برای امنیت سایبری اختصاص می دهد:
بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده بعدی ، بودجه امنیت سایبری 10 میلیارد دلاری را به کمک اقتصادی کرونا اختصاص داده است. وی پیشنهاد می کند 9 میلیارد دلار به CISA ، آژانس امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی آمریکا ، برای تکمیل پروژه امنیت سایبری ملی اختصاص یابد ، در حالی که یک میلیارد دلار باقیمانده برای استخدام پرسنل امنیت سایبری برای پشتیبانی از پروژه های مختلف هزینه خواهد شد. امنیت و تقویت آژانس های فدرال باشد. تحلیلی وجود دارد که واکنشی به حادثه SolarWinds است که چندی پیش رخ داده است.

[Capacity Media] دولت سوئد هواوی را به دلیل مشکلات امنیتی ممنوع می کند:
دولت سوئد به زودی پیشنهادات اپراتورهای 5G را آغاز می کند. این به این دلیل است که تصمیم گرفته Huawei را ممنوع اعلام کند. البته شرکت هایی که به این پیشنهاد پاسخ می دهند نباید از فناوری هواوی استفاده کنند. دولت سوئد به دنبال ممنوعیت Huawei است و Huawei آن را در یک نبرد قانونی قرار داده است. اما هفته گذشته ، هنگامی که دادگاه عالی سوئد اعتراض هوآوی را رد کرد ، ممنوعیت هواوی به یک تصمیم رسمی تبدیل شد.

[HackRead] Livecoin ، یک صرافی ارز رمزنگاری شده ، دامنه خود را به دلیل هکرها از دست می دهد:
صرافی بزرگ ارز رمزنگاری شده لایو کوین روسیه اعلام کرد که تعطیل خواهد شد. به این دلیل که زیرساخت های دیجیتالی بورس سهام درگیر حملات هکرها شده است. گفته می شود که هکرها دامنه را به سرقت برده و قیمت معاملات بیت کوین را دستکاری کردند. Livecoin اکنون آدرس قبلی خود ، livecoin.net را رها کرده و به livecoin.news منتقل شده است. در فوریه سال گذشته ، Live Coin به دلیل حمله هکر به حالت تعلیق درآمد.

[ZDNet] نقض داده های OpenWRT ، دسترسی هکر به حساب مدیر انجمن:
نقض داده ها در OpenWRT رخ داده است ، یک پروژه منبع باز برای توسعه یا سفارشی سازی میان افزار روتر خانگی. طبق پستی که در فروم OpenWRT ارسال شد ، در تاریخ 16 ژانویه ، یک هکر موفق شد وارد حساب مدیر انجمن شود که به نظر می رسد لیستی از کاربران انجمن را به خود اختصاص داده است. برخی از اطلاعات شخصی در اینجا گنجانده شده است. مسیر و روش نفوذ هنوز مشخص نیست.

[SecurityWeek] FBI در مورد تلاش های فیشینگ و گپ برای به دست آوردن اعتبار کارمندان هشدار می دهد:
FBI هشدار داده است که یک کارزار تهاجمی علیه شرکت ها در جریان است. بر این اساس ، مهاجمان برای بدست آوردن اختیارات مدیران و کارمندان از اتاق هایی برای vishing یا chat استفاده می کنند. این حمله ای است که کارمندانی را که به دلیل ویروس کرونا متفرق می کنند ، هدف قرار می دهد. به طور خاص ، کارمندان شرکت های بزرگ اهداف اصلی حمله در نظر گرفته می شوند. شرکت های بزرگ کارمندان زیادی دارند ، بنابراین همه کارمندان صدای آنها را نمی دانند. بنابراین ، حملات vishing آسانتر از مورد مشاغل کوچک است.

[The Register] آژانس محیط زیست اسکاتلند تحت باج افزار مذاکره با مجرمان را انکار می کند
چندی پیش ، آژانس محیط زیست اسکاتلند مورد حمله باج افزار قرار گرفت. هیچ کشوری عامل این حمله شناخته نشده است ، اما گمانه زنی ها این است که این یک گروه بزرگ جنایتکار با یک سازمان بین المللی است. این حمله سال گذشته در شب کریسمس رخ داد و برخی از سیستم ها هنوز فلج هستند. به نظر می رسد مهاجمان حدود 1.2 گیگابایت داده را که ظاهراً مربوط به پروژه های در حال اجرا توسط آژانس محیط زیست است ، گرفته اند. در این میان ، آژانس محیط زیست اعلام کرد که با مجرمان مذاکره نخواهد کرد.

[Security Affairs] Capital Economics اطلاعات اجرایی سطح C موجود در Dark Dark:
به نظر می رسد داده های سرمایه اقتصادی ، یک آژانس تحقیقات اقتصادی به بیرون درز کرده است. در حال حاضر ، بیش از 500000 رکورد از مدیران سطح C در انجمن های هکرهای روسی به فروش می رسد. ادعا می شود که اطلاعات مربوط به 500000 نفر به بیرون درز نکرده است ، اما تعداد ردیف اطلاعات معامله شده در حال حاضر از 500،000 ردیف بیشتر است. این شامل ایمیل ، گذرواژه هش ، آدرس و غیره است.
[국제부 문가용 기자([email protected])]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز-توزیع مجدد ممنوع>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *