[1.19 글로벌 이슈투데이] WHO ، تاج مزمن ، هواوی ، سوئد

[ad_1]

WHO انتقاد دیرهنگام به ویروس کرونا را هشدار می دهد “هشدار” 100000 مرگ در هفته “
بیماران تاجی 30٪ بیشتر از بیماران دیگر مبتلا به بیماری بستری در بیمارستان مجدد بستگی دارند … تاج طولانی مدت؟
دولت سوئد سرانجام تصمیم گرفت فناوری هواوی را ممنوع کند … آنچه اریکسون از آن می خندد

[보안뉴스 문가용 기자] گفته می شود که دولت چین و WHO در پاسخ اولیه خود شکست خورده اند. WHO همچنین از واکسن کرونر در انحصار کشورهای ثروتمند انتقاد کرده و هشدار داده است که به زودی 100000 ویروس کرونا در هفته وجود دارد. در همین حال ، تحقیقات در انگلیس نشان می دهد که تاج می تواند یک بیماری مزمن باشد. پس از سخت کوشی ، دولت سوئد به دلایل امنیتی تصمیم گرفت دولت هواوی را ممنوع کند.

[이미지 = utoimage]

-همچنین WHO نسبت به شکست اخلاقی مانند اخلاقی پس از انتشار واکسن هشدار داده است. وی خاطرنشان كرد كه واكسن تحت سلطه كشورهای ثروتمند است. تاکنون فقط 25 واکسیناسیون در کشورهای فقیر انجام شده است. همه چیز در گینه بود. از طرف دیگر ، 39 میلیون دوز در کشورهای ثروتمند وجود دارد. COVAX که با WHO همکاری می کند تا واکسن ها را به طور مساوی توزیع کند ، صندوق واکسیناسیون کشورهای ثروتمند را نیز مورد انتقاد قرار داده است. در همین حال ، مایک رایان ، یک مقام اضطراری چند حزبی WHO ، گفت که “تعداد مرگ های تاج در سراسر جهان به زودی به 100000 نفر در هفته خواهد رسید.

– کشوری بیرون آمد که سیاست امداد را برای اولین بار در اروپا آغاز کرد ، جایی که کل قاره به دلیل ویروس کرونا تحت مقررات دقیق و مقررات منع رفت و آمد بود. نروژ است. اکنون آشنایان می توانند به نروژ مراجعه کنند ، مدارس باز هستند و می توانند فعالیت های ورزشی در فضای باز را شروع کنند. پاسخ نروژ به این تاج کاملا موفقیت آمیز بوده و تاکنون 517 کشته داشته است. در کشور همسایه سوئد ، تعداد تلفات انباشته 11185 نفر است.

-سیستم پزشکی مصر در حال فروپاشی است. اکنون بیماران با تاج از کمبود اکسیژن در بیمارستان ها می میرند. با این حال بیمارستان ها و دولت ها همچنان این موضوع را انکار می کنند و شهروندان عصبانی از وضعیت داخلی بیمارستان عکس گرفته و آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند. متخصصان پزشکی که این فیلم را تماشا کرده اند تأیید کردند که وضعیت کافی اکسیژن رسانی درست نیست. دولت مصر به دلیل بی صبری برای سرپوش گذاشتن بر اشتباهات خود ، مورد انتقاد قرار گرفته است.

-تحقیق نشان داد که بیماران دارای تاج 30٪ بیشتر از بیماران بستری در بیمارستان برای سایر بیماریها بستری هستند. این بدان معنی است که حتی اگر پس از درمان با ویروس کرونا از بیمارستان مرخص شوید ، جای تفسیر به عنوان یکی از شاخص های “تاج ممکن است به بیماری مزمن تبدیل شود” وجود دارد ، زیرا این بدان معناست که این مشکل به احتمال زیاد به دیگران گسترش می یابد. اندامها و بستری شدن در بیمارستان با این حال هنوز کارشناسان در این نتیجه گیری به توافق نرسیده اند.

– انتقاداتی وجود دارد مبنی بر اینکه چین و WHO نتوانسته اند در مراحل اولیه به تاج پاسخ دهند. با انجام اقدامات بهداشت عمومی زودتر می توان جلوی گسترش را گرفت. به ویژه گفته می شود که WHO باید قبل از 30 ژانویه وضعیت فوق العاده بین المللی اعلام می کرد. گزارشی حاوی این اطلاعات در حال حاضر توسط یک گروه کارشناسی مستقل به رهبری نخست وزیر سابق نیوزیلند و رئیس جمهور سابق لیبریا در دست تهیه است و به زودی به سازمان ملل ارائه خواهد شد.

-همانطور که تغییرات آب و هوایی به یک مشکل اساسی برای همه بشریت تبدیل می شود ، شرکت های نفتی موجود به سمت صنایع انرژی دیگر می روند. غول نفتی فرانسه توتال اخیراً تصمیم به سرمایه گذاری 2.5 میلیارد دلار در متخصص انرژی خورشیدی هند آدانی گرین انرژی گرفته است. در نتیجه ، ورود به بازار انرژی های تجدیدپذیر هند ضمن توسعه در یک تجارت کم کربن ، امکان پذیر است. در هند ، صنعت انرژی های تجدیدپذیر با حمایت نخست وزیر مودی در حال رشد است.

-یک هفته پیش ، در ورودی معدن ذغال سنگ در استان شاندونگ در شرق چین انفجار رخ داد و 22 معدنچی که در داخل کار می کردند ، در داخل حبس بودند. سیستم ارتباطی نیز در اثر این حادثه آسیب دید و تیم نجات سرانجام توانست با 12 معدنچی داخل آن ارتباط برقرار کند. اخبار مربوط به 10 نفر دیگر هنوز شنیده نشده است.

-جمهوری آفریقای مرکزی ، کنگو برازاویل ، ایران ، لیبی ، نیجر ، سودان جنوبی و زیمبابوه حق رای خود را در مجمع عمومی سازمان ملل از دست داده اند. این بدان دلیل است که آنها پولی را که از سازمان ملل متحد قرض گرفته اند ، پس نداده اند. این کشورها طی دو سال گذشته به سازمان ملل بدهکار هستند و گفته می شود کل مبلغی بیشتر یا برابر پول پرداختی هر کشور به عنوان هزینه عملیاتی سازمان ملل دارند. به عبارت دیگر ، جسد خارج شد زیرا قادر به بازپرداخت بیش از کمکهای سازمان ملل نبود.

-چین تولید ناخالص داخلی خود را اعلام کرد. در سال 2020 ، اقتصاد چین 2.3٪ رشد کرد. با این حال ، در سه ماهه چهارم نرخ رشد 6.5٪ به ثبت رسیده است. در نتیجه ، چین به یکی از بزرگترین اقتصادهایی تبدیل شده است که از طریق ویروس کرونا بقایای خود را حفظ کرده است. البته چنین چین به معنای عدم انجام وظایف نیست. نرخ رشد بسیار کمتر از حد انتظار است و اقتصاد باید متعادل باشد. این به این دلیل است که ظرفیت فعلی کارخانه بالا است و قدرت خرید مصرف کنندگان پایین است.

-سه سال و نیم می گذرد که روهینگیایی ها از ظلم “پاک سازی نژادی” میانمار فرار کرده و در بنگلادش مستقر شده اند. دولت بنگلادش همچنین اردوگاهی موقت ایجاد کرده است تا اجازه زندگی به آنها بدهد ، اما یک روز باید آن را برگرداند. در واقع ، دو کشور در سال 2017 توافق نامه ای برای بازگرداندن آنها به زادگاه خود امضا کردند. با این حال ، بنگلادش طرف میانمار را به دلیل کندی بیش از حد انتقاد کرده است. امروز ، دو کشور در حال بررسی مجدد موضوع جمعیت روهینگیا هستند که باز هم تحت مداخله چین قرار دارد.

-امروزه ایالات متحده یك گروه مسلح حوثی یمن را به عنوان یك گروه تروریستی منصوب می كند. اگرچه گفته می شود این یک نیروی مسلح است ، اما در عین حال گروهی است که در حال حاضر بیشتر کشورهایی به نام یمن را کنترل می کند. مسئله این است که 80٪ جمعیت یمن تحت کنترل آنها به کمک های بین المللی بستگی دارد. اگر ایالات متحده آنها را تروریست معرفی کند ، کمک های بین المللی دشوار است. بنابراین سازمان های غیردولتی و سازمان های ملل متحد با این اقدام ایالات متحده مخالفت می کنند.

-دولت سوئد تصمیم گرفته است که فناوری و تجهیزات هواوی را معرفی نکند. دولت سوئد اعلام کرده است که به دلایل امنیتی فناوری هواوی را از ساخت شبکه های 5G مستثنی خواهد کرد. هواوی درخواست تجدید نظر کرد ، اما دادگاه آن را رد کرد. امروز ، سوئد قصد دارد شرکت های ارتباط از راه دور را برای شرکت در پروژه 5G از طریق مناقصه انتخاب کند. برای مشارکت در این تجارت به هیچ وجه نمی توانید از فناوری هواوی استفاده کنید. این خبر خوبی برای اریکسون ، اپراتور مخابرات سوئد است.
[국제부 문가용 기자([email protected])]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز-توزیع مجدد ممنوع>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *