[스토리텔링으로 이해하는 AI 보안-31] آخرین قسمت: مرز بین هوش انسانی و هوش مصنوعی

[ad_1]

برای موفقیت خدمات هوش مصنوعی ، داده های بزرگ ، تجربه انسانی و استراتژی های ملی و شرکتی مبتنی بر آنها مورد نیاز است.
دوران هوش مصنوعی ، حملات سایبری از جمله هک شدن حتی بیشتر شده است … ما باید از طریق ارزیابی سیستماتیک و جامع به بلوغ اجتماعی برسیم

[보안뉴스= 김주원 사이버보안 분야 칼럼리스트] در مارس 1590 ، سلسله جوزئون یک آژانس خبری را به خاطر تبریک اتحاد ملی ژاپن برای هیدئوشی تویوتومی ، یک مرد قدرتمند ژاپنی ارسال کرد. مدیر اجرایی آژانس خبری ، هوانگ یونگ گیل ، که Seoin بود و برعکس کیم سونگ ایل بود. آنها در طول مدت بیش از یک سال اقامت در ژاپن ، اطلاعات مختلفی از جمله موقعیت ژاپن در آمادگی برای جنگ را جمع آوری کردند. هنگام بازگشت به چوسون ، هوانگ یونگیل و کیم سون ایر پادشاه سونگجو را از آنچه دیده و شنیده اند مطلع می کنند.

هوانگ یون گیل گزارش می دهد: “جنگ در خواهد آمد و چشمان تویوتومی هیدئوشی درخشان بود و او مانند مردی با حصار و نبوغ به نظر می رسید.” حمله گسترده ژاپنی ها صورت خواهد گرفت ، بنابراین ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم آماده شدن برای جنگ با این حال ، کیم سون ایر گفت: “من نتوانستم چنین وضعیتی پیدا کنم ، اما هوانگ یون گیل عمیقاً صحبت کرد و احساسات عمومی را برانگیخت ، که بسیار خلاف قدردانی است. چشمان تویوتومی هیدئوشی مانند موش است ، بنابراین او فرد خوبی نیست که از او بترسد. “او گفت که لازم نیست خیلی از ژاپن بترسد. چرا آنها به این پدیده نگاه کردند و فکر کردند با یکدیگر تناقض دارند؟

[이미지=utoimage]

در واقع ، اطلاعات تحریف نشده در طراحی هوش مصنوعی مهم است. اما “تحریف” تفاوت زمانی است که از دیدگاه من مشاهده می شود. بنابراین ، اگر قضاوت من اشتباه است ، من این را تحریف نمی دانم. در پایان ، بسته به اینکه چه کسی هوش مصنوعی را قضاوت کرده است ، اطلاعات متفاوت به نظر می رسد. بنابراین ، بسته به کیفیت و سطح اطلاعات وارد شده ، هوشمند یا احمقانه بودن هوش مصنوعی مهم است. در حقیقت ، هوش مصنوعی رفتاری را آموزش می بیند که هیچ مشکلی ندارد. تمایل به دستیابی به نتایج فراتر از افرادی که توسط هوش مصنوعی آموزش دیده اند ، فقط حرص و آز است. این به این دلیل است که انسانها افرادی هستند که هوش مصنوعی اطلاعات را معرفی و آموزش می دهد.

همچنین ، هرچه اطلاعات دقیق باشد ، ممکن است به مرور زمان چنین نباشد. گویی غذا در حال خراب شدن است. بنابراین ، اطلاعات ممکن است با توجه به تغییر محیط طبیعی و گذشت زمان تغییر کند. به عبارت دیگر ، در مرحله میانی متغیرهای زیادی وجود دارد (شرایط غیر منتظره). به عنوان مثال ، اگر هیدئوشی تویوتومی درست قبل از ترک ارتش ژاپن بمیرد ، چه اتفاقی می افتد؟ اگر چنین باشد ، نتیجه ای که می دانیم این است که جنگ ایمجین به هیچ وجه اتفاق نمی افتاد. از این گذشته ، هر چقدر افراد اطلاعات دقیقی به هوش مصنوعی بدهند ، ارزش مورد انتظار فقط افزایش می یابد ، اما نمی تواند نادرست باشد. بنابراین ، برخی از بدبینان معتقدند که “به دلیل متغیرهای مختلف ، هوش مصنوعی هرگز نمی تواند از قلمرو انسان فراتر رود”.

برعکس ، مواردی وجود دارد که آنها بیش از حد حساس به هوش مصنوعی واکنش نشان می دهند. در واقع ، تأثیرات اجتماعی و تغییرات ناشی از ظهور فناوری ها یا خدمات جدید ، پدیده های اجتماعی اجتناب ناپذیری در گذشته و اکنون هستند. حتی منجر به وضعیتی مانند جنگ داخلی شد. به فعالیتهای کارگران و کشاورزان در اوایل قرن نوزدهم ، که انقلاب صنعتی به طور جدی آغاز شد ، ماشین های خیاطی ، ماشین های بافنده و ماشین برداشت غلات را در انگلیس و سایر کشورها از بین ببرید. این درگیری بین صنعت قدیم و جدید بود. بزرگترین دلیل این وضعیت ترس از اینکه “ممکن است ظرف برنج من ناپدید شود!”

من فکر نمی کنم کسانی که ماشین ها را نابود می کردند تابو بودند یا نسبت به تغییرات زمان حساس نبودند. آنها نمی خواستند بپذیرند که دستاوردها و دستاوردهایی که برای آنها زحمت کشیده اند ناپدید خواهند شد زیرا به سرعت توسط فناوری ها و خدمات جدید کنار گذاشته می شوند. این وضعیت امروز نیز وجود دارد. به پرونده Uber یا Tada نگاه کنید ، که یک مشکل جدی اجتماعی در حدود 2014-2015 بود. دلیل اینکه سرویس اشتراک مسافرت که در کشورهای خارجی به امری عادی تبدیل شده است ، به مرکز بحث و جدال در کره تبدیل شده است ، همپوشانی بازار با صنعت تاکسی موجود است.

از دید اپراتورهای تاکسی و رانندگان ، خدمات مشترک بقای آنها را تهدید می کند. از نظر ارائه خدمات جدید ، این نیز ایجاد مشاغل جدید است. البته خوب است کارگران متعلق به صنایع موجود به طور طبیعی به صنایع جدید بروند ، اما واقعیت این نیست. در نهایت ، کارگران صنعت تاکسی به سادگی ناپدید می شوند زیرا نمی توانند با فناوری جدید سازگار شوند. البته ، آموزش مجدد می تواند انجام شود ، اما هیچ کس تضمین نمی کند که آنها می توانند حقوق دریافت کنند که قبلا با ثبات تضمین شده بود ، بنابراین آنها از خدمات جدید خودداری می کنند.

این تغییر فقط مشکلی برای سرویس های مشترک نیست. دوربین مداربسته جای کار محافظ امنیتی را می گیرد و ردیاب های صوتی کار مترجم را تهدید می کنند. علاوه بر این ، با رواج غیرحضوری و غیرحضوری به دلیل حادثه کرونا 19 ، پیشرفت فناوری در حال تسریع است و بر آینده بسیاری از مشاغل تأثیر می گذارد. مشاغل آفلاین مانند مسافرت ، شام و اجراها به شدت تحت تأثیر قرار می گیرند ، در حالی که مناطق آنلاین مانند از راه دور ، ویدئو ، ارتباطات ، شبکه و ویدئو در حال رونق هستند. بر این اساس ، علاقه و تقاضا برای هوش مصنوعی نیز به طور انفجاری در حال افزایش است.

در حقیقت ، برخلاف فن آوری های گذشته ، هوش مصنوعی اکنون از همه جهات در اطراف ما ذوب می شود. نگاه کنید به ارتقا programs برنامه های آموزشی و اسباب بازی برای کودکان مبتنی بر هوش مصنوعی. از این گذشته ، شرکت ها یا کارگرانی که مهارت هوش مصنوعی ندارند ناراحت کننده نیستند و می گویند: “غذا خوردن و زندگی خیلی سخت است ، حتی هوش مصنوعی در تلاش است شغل مردم را بگیرد.” حتی برخی از افراد حرفه ای مانند پزشکی ، دارایی و حقوق نیز نگران این هستند که آیا حوزه هوش آنها توسط هوش مصنوعی به خطر افتاده است یا خیر. بنابراین ، باید به طور جدی به این فکر کنید که برای افرادی که نمی توانند هوش مصنوعی را خوب ببینند ، چه کاری باید انجام دهید و چگونه این کار را انجام دهید

در حقیقت ، هوش مصنوعی وضوح بیشتری را نسبت به بسیاری از وکلا ، پزشکان و کارشناسان سرمایه گذاری به دقت درک و تجویز می کند. البته ، اشتباهات می توانند همانطور که مردم رخ می دهند ، رخ دهند و مواردی ممکن است وجود داشته باشد که به موارد قبلی ، بیماری ها و مسائل حساس پرداخته نشود ، اما این به معنای عدم اعتماد به آنها نیست. بنابراین در آینده ، انجام تحقیق و تجزیه و تحلیل با هوش مصنوعی قبل از مراجعه به دادگاه ، قبل از مراجعه به بیمارستان و قبل از سرمایه گذاری بیشتر و بیشتر اتفاق می افتد.

البته هوش مصنوعی جامع نیست. نه ، او ضعیف تر از چیزی است که شما فکر می کنید. هوش مصنوعی سریعتر از انسان پیر می شود و به راحتی توسط انسان نادیده گرفته می شود. در ابتدا خام است و توجه را به خود جلب می کند ، اما بلافاصله بعد از آن در کشو می افتد یا با قطع شدن برق از بین می رود. با پیچیدگی بیشتر ، به راحتی به ویروس آلوده می شود و علائم غیرمعمولی را نشان می دهد. بنابراین باید اجازه دهیم که هوش مصنوعی بسته به شرایط انعطاف پذیر تغییر کند. به عبارت دیگر ، برای موفقیت خدمات هوش مصنوعی ، داده های کلان ، تجربه انسانی و استراتژی های کشورها و شرکت های مبتنی بر آنها مورد نیاز است. داده های بزرگ و تجربیات انسانی تاکنون بسیار ذکر شده است ، بنابراین من آنها را از دست خواهم داد و این بخش فقط استراتژی های کشور و شرکت ها را پوشش می دهد.

برگردیم به جنگ ایمجین. به نظر من سطح فنی جوزون در آن زمان از ژاپن پایین نبود. ژاپن سلاح گرم شخصی به نام Jogun داشت اما چوسون در آن زمان از نظر فناوری سلاح گرم بهتر از ژاپن بود. یکی از دلایلی که دریاسالار یی سون شین توانست ارتش ژاپن را در نبرد دریایی شکست دهد سلاح ها و باروت با کیفیت بالا بود که روی کشتی لاک پشت ما سوار شده بود. همچنین این درست نیست که سلسله چوسون فقط با چریک ها می جنگید ، اما خود را برای جنگ آماده نمی کرد. در آن زمان جانسون نیز قلعه را تعمیر و اسلحه تهیه کرد.

با این حال ، آنقدر آماده نبود که اراده ژاپن برای جنگ را شکست دهد. این به این دلیل بود که مردم نمی توانند در شرایطی که جنگ می تواند پرواز کند یا تحت فشار قرار بگیرند ، تحت سلطه قرار گیرند. علاوه بر این ، داشتن قدرت نظامی کافی جوزون چیزی است که تردیدهایی را درباره سلسله مینگ ایجاد می کند. برعکس ، ژاپن 200000 سرباز فراهم کرد. چوسون یک تفنگ را قبل از جنگ از طریق جزیره تسوشیما ، که مشتری اصلی است ، به دست آورد ، اما تصمیم گرفت که این یک سلاح عالی نباشد. این بدان دلیل است که حداقل 2-3 دقیقه طول کشید تا باروت و گلوله ها را درون پوزه قرار دهید ، فتیله را روشن کنید ، آن را به سمت طرف مقابل بگیرید ، ماشه را بکشید و آن را تکرار کنید. مسئله این است که اگر ارتش جوزون این ویژگی ژوچونگ را در نظر می گرفت و از همان ابتدا روش ضربه و دویدن را انتخاب می کرد ، یک طرفه نبود. به عبارت دیگر ، اگر دقیقاً مشکل دشمن را بفهمید و تحلیل کنید و چگونه واکنش نشان دهید ، می توانید به طور م prepareثر آماده شوید. البته ، شما باید قدرت بدنی اساسی خود را پرورش دهید. بنابراین ، تسلط فنی باید پیشرفته باشد و همه شهروندان باید از نظر ذهنی مسلح باشند.

به این ترتیب ، من توانستم از طریق جنگ ایمجین به اهمیت استراتژی پی ببرم. به عبارت دیگر ، برای آموزش و توسعه زمینه های مربوط به هوش مصنوعی ، باید سیاست هایی تهیه شود که با در نظر گرفتن مواردی که به دلیل معرفی و توسعه هوش مصنوعی به حاشیه رانده می شوند ، و روش های رفع نواقص هوش مصنوعی باید از قبل آماده باشید برای هوش مصنوعی افزودن مشکلات اجتماعی و سردرگمی جدید نامطلوب است.

برای اینکه هوش مصنوعی بهترین ابزار در میان ابزارهای ساخته شده توسط بشر باشد ، باید به دنبال چگونگی استفاده از آن و بهبود مستمر آن بر اساس دلسوزی و اجماع بین همه باشید. آنها می گویند که خداوند فرزندان را به دنیا آورد تا مردم بیش از حد مغرور نشوند و آنها را به این امر فهماند که چیزهایی در این دنیا وجود دارد که مطابق میل آنها پیش نمی رود. هوش مصنوعی سرانجام نقص خواهد داشت ، مهم نیست چقدر افراد باهوش این کار را انجام دهند. به لطف این نقص ، مردم هنگام مراقبه فروتن خواهند بود. آیا نباید این تأمل و فروتنی را در امنیت سایبری تعالی بخشید؟

در عصر هوش مصنوعی ، حملات سایبری مانند هک در آینده افزایش خواهد یافت. این حمله منجر به آسیب و درد زیادی خواهد شد. البته باید شرایط را خردمندانه تجزیه و تحلیل کنیم تا در آینده آسیبی وارد نشود. به عبارت دیگر ، بلوغ اجتماعی باید حاصل شود تا آنها بتوانند به طور سیستماتیک و جامع چنین موقعیت هایی را ارزیابی و پاسخ دهند. نیازی به ترس نیست. در عوض ، اگر حملات سایبری را انعطاف پذیر ارزیابی کنیم و عاقلانه آنها را برطرف کنیم ، مردم فراتر از قلمرو افرادی که دارای هوش مصنوعی هستند ، به پادشاهی خدا می روند.

من از خوانندگان صمیمانه تشکر می کنم که در این بین علاقه و حمایت زیادی کرده اند. ما همچنین امیدواریم که همه ما بتوانیم با توسعه فناوری های ایمن هوش مصنوعی ایمن ، به طور مستقیم در جهت آسایش و شادی بیشتر جهان کار کنیم.
[글_ 김주원 사이버보안 분야 칼럼리스트]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز-توزیع مجدد ممنوع>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *