یک بیماری مرموز که صدها نفر را در هند پر از متخصصان بهداشت در بیمارستان بستری کرده است اخبار

[ad_1]

یک بیماری ناشناخته که صدها نفر را در بیمارستانی در جنوب هند ، آندرا پرادش قرار داده است ، پزشکان و کارشناسان را گیج کرده است.

در حالی که بیماری در 5 دسامبر در شهر الورو ، محل زندگی 200000 نفر گسترش یافت ، یک نفر فوت کرد و بیش از 600 نفر بیمار شدند. بیشتر علائم مشابهی مانند تشنج ، سردرد و استفراغ را گزارش می کنند. یک هفته پس از حادثه ، هیچ مورد جدیدی گزارش نشده و بیشتر بیماران از بیمارستان مرخص شدند.

یک دولت ایالتی چند رشته ای وظیفه دارد علت بیماری را بررسی کند. تیمی از دولت مرکزی نیز برای تحقیق در این زمینه اعزام شد.

یافته های بحث برانگیز تا کنون کشف علت دقیق این بیماری را دشوار می کند. متخصصان تعدادی از م institutionsسسات وجود سرب و نیکل در نمونه های خون و همچنین در شیر و سبزیجات را تأیید کردند. دانشمندان تعدادی از م institutionsسسات دیگر معتقدند که شیوع این ماده در اثر بقایای سموم دفع آفات کلرگان ارگانوکلر در غذا است. همچنین سطح بالاتری از جیوه در آبهای زیرزمینی در مقایسه با آبهای سطحی و همچنین مواد غذایی یافت شده است.

در حالی که تحقیقات رسمی گفت هیچ مدرکی در مورد آلودگی آب آشامیدنی پیدا نکرد ، دیگران مخالف بودند. یک آزمایشگاه خصوصی سطح بالایی از بقایای سموم دفع آفات را در آب آشامیدنی تحویل داده شده به مکان های خاص – DDD هزاران بار بالاتر از حد مجاز و همچنین متوکسی کلر و علف کش الاهلور. DDT مقادیر همچنین با 14.16 میلی گرم در لیتر در برابر تحمل 0.001 میلی گرم در لیتر ثبت شد. سموم دفع آفات آندوسولفان نیز در برخی از نمونه های خون یافت می شود DDD، یک متابولیت DDT. وی گفت: DDT در كشاورزی ممنوع است ، اما بخش بهداشت هنوز استفاده از آن را مجاز می داند. ششی وموری، حشره شناس سابق در دانشگاه کشاورزی ایالتی پروفسور Jayashankar Telangana ، حیدرآباد.

وموری افزود: “وجود جیوه در برنج در سطح بالا نگران کننده است.” “علاوه بر این ، گزارش های رسمی نام و مقدار سموم دفع آفات را فاش نمی کند. مقادیر بالای آفت کش ها سیستم عصبی را هدف قرار می دهند.

گزارش های اولیه پزشکان و محققان ترکیبات سرب و ارگانوکلر را در نمونه های خون و ترکیبات ارگانوکلر و ارگانوفسفر را در نمونه های سرم پیدا کردند. شناخته شده است که کشاورزان منطقه از آن استفاده می کنند سطح بالاتری از سموم دفع آفات در محصولات کشاورزی و سبزیجات نسبت به بقیه کشور.

Tharaknath Vemuri ، رئیس پیشین بخش مغز و اعصاب در کالج پزشکی گونتور ، آندرا پرادش ، گفت که علائم مسمومیت با سرب یا جیوه به اندازه علائم آن بیماران نیست. “در صورت عدم وجود درمان خاص ، بهبودی سریع نیز بسیار بعید است. از آنجا که نمونه های آب و خون توسط موسسات شناخته شده آزمایش شده اند ، بقایای سموم دفع آفات را نشان می دهد ، ممکن است علائم مربوط به آفت کش ها باشد.

گزارش رسمی 14 موسسه هنوز منتشر نشده است. با این حال ، متخصصان گفتند که برای تعیین علت دقیق بیماری در چند ماه آینده به مطالعه طولانی مدت غذا و آب نیاز است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *