یادداشت توضیحی: چگونه علم انگلیس بدون معامله تحت تأثیر Brexit قرار می گیرد؟ | پژوهش

[ad_1]

دوره گذار پس از Brexit در 31 دسامبر 2020 به پایان می رسد. دولت انگلیس و اتحادیه اروپا در حال نهایی کردن مذاکرات در مورد جزئیات روابط آینده خود هستند. اگر در پایان دوره گذار توافق حاصل نشود ، بخشهای عظیمی از اقتصاد و جامعه تحت تأثیر سطوح بالای عدم اطمینان همراه با فقدان معامله قرار خواهند گرفت. مقرراتی که رفت و آمد مردم ، کالاها و خدمات را کنترل می کنند ، ناگهان یک شبه تغییر می کنند ، و پیامدهای زیادی برای تحقیقات مالی و اشتغال و دسترسی به داده ها و منابع دارد. اگرچه دولت انگلیس در تلاش برای اطمینان بخشیدن به جامعه علمی است ، اما در مورد چگونگی برنامه ریزی آنها برای محافظت از بخش ، وضوح و جزئیات قابل توجهی وجود ندارد. اما یک چیز مطمئناً است ، روابط انگلیس با اروپا دیگر هرگز مثل سابق نخواهد بود و احتمالاً نیاز به تعدیل و مذاکره مداوم برای سالهای آینده دارد.

Brexit بدون معامله برای همکاری علمی اتحادیه اروپا و انگلیس چه معنایی خواهد داشت؟

عدم اطمینان Brexit قبلاً تأثیر آشکاری بر توانایی انگلیس در جذب بودجه و استعدادها داشته است. طبق گفته انجمن سلطنتی، سهم سالانه انگلیس از بودجه تحقیقاتی اروپا به لطف کاهش تقریبا 40 درصدی درخواست ها برای انگلیس در برنامه تحقیقاتی افق 2020 اتحادیه اروپا ، از سال 2015 تقریبا یک سوم (450 میلیون پوند) کاهش یافته است “

انگلیس تا پایان برنامه به عنوان یک عضو کامل در Horizon 2020 باقی خواهد ماند. در صورت موفقیت آمیز بودن محققان ، محققان همچنان می توانند بودجه خود را جمع آوری کنند. اگرچه این برنامه امسال رسماً به پایان می رسد ، برخی از کمک های مالی پس از اول ژانویه پرداخت می شود.

برنامه هفت ساله جدید افق اروپا با قیمت 85 میلیارد یورو (75 میلیارد پوند) در سال جدید آغاز می شود. انگلستان در حال مذاکره با اتحادیه اروپا برای عضویت در یک انجمن است که بسیاری از حقوق یکسان کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در اختیار دارد. سوئیس ، نروژ و 14 کشور دیگر غیر اتحادیه اروپا این وضعیت را دارند.

اتحادیه اروپا از انگلستان خواسته است “حق الحاق” (15 میلیارد پوند ذکر شده و بر اساس تولید ناخالص داخلی محاسبه شود) پرداخت کند. وی همچنین اگر متقاضیان پادشاهی انگلستان بیش از مبلغی را از طریق بلاعوضات بدست آورند ، پرداخت اضافی می خواهد – از نظر تاریخی ، انگلیس بیش از آنچه پرداخت كرده دریافت كرده است. دانشگاه های بین المللی انگلستان تخمین می زند که این جبران مجدد طی هفت سال به 3 میلیارد پوند برسد.

اگر عضویت در شراکت به توافق نرسد ، دولت می تواند به عنوان یک کشور سوم از طریق رویکرد پرداخت به عنوان کار شما ، در Horizon Europe شرکت کند. اما دیگر واجد شرایط سه برنامه اصلی اتحادیه اروپا نخواهد بود: شورای تحقیقات اروپا (ERC) ، کمک هزینه اقدام ماری اسکلودوفسکا-کوری (جایی که انگلیس در حال حاضر بیش از 20٪ کمک هزینه های موجود را دریافت می کند) و شورای اروپا. برای نوآوری

مشخص نیست که آیا توافقی حاصل شده است یا خیر. جزئیات کامل انجمن یا پرداخت فقط در سال جدید قابل تهیه است.

انجمن سلطنتی تخمین می زند محققان و مشاغل کوچک و متوسط ​​(SME) ممکن است سالانه 0.5 میلیارد پوند ضرر کنند. SME های انگلیس 17٪ بودجه تحقیق و توسعه خود را از بودجه اتحادیه اروپا برای SME دریافت می كنند. بدون معامله ، SME ها در انگلیس به این دسترسی نخواهند داشت.

آیا دولت انگلیس خلا را پر خواهد کرد؟

در غیاب معامله ، دولت انگلیس گفته بود كه صندوقی برای حمایت از محققان در تمام مراحل شغلی و همچنین گسترش طرح های اعطای داخلی موجود تأسیس خواهد كرد. این صندوق کمک های مالی طولانی مدت به محققان در انگلیس یا جاهای دیگر ارائه می دهد. اما س questionsالات مربوط به زمان شروع ، صلاحیت و شرایط اعطای کمک مالی همچنان باقی است. محققان می گویند این صندوق باید مستقل از دولت باشد و نسبت به چالش ها و هزینه های عمده لجستیکی هشدار دهد. علاوه بر این ، در سطح جهانی ، هر برنامه جدیدی در انگلیس نسبتاً ناچیز خواهد بود و توانایی انگلیس در تعیین دستورالعمل های نظارتی و تحقیقاتی را کاهش می دهد.

Brexit بدون معامله برای آزادی حرکت به چه معناست؟

این امر باعث پیچیدگی کارها برای دانشمندان انگلیسی می شود که می خواهند به کشور دیگری در اتحادیه اروپا بروند. محققان باید از قوانین مهاجرت ملل جداگانه پیروی کنند.

معامله یا عدم توافق ، Brexit بر روی جریان محققان تأثیر می گذارد. سیاست مهاجرت انگلیس از اول ژانویه 2021 به طور مستقل تغییر خواهد کرد. یک سیستم مهاجرت مبتنی بر نقطه ، کلیه شهروندان خارج از انگلیس را تحت پوشش قرار خواهد داد. شهروندان اتحادیه اروپا که می خواهند در انگلستان کار کنند نیاز به ویزا ، شغل ، حقوق بالاتر از حد مجاز و آزمون انگلیسی دارند.

یک “ویزای استعداد جهانی” جدید برای محققان و تکنسین های ذکر شده در این کمک هزینه راهی سریعتر برای حل و فصل دائمی است. اما هزینه ها می توانند بازدارنده باشند. یک خانواده چهار نفره برای ویزای پنج ساله می توانند هزینه اولیه 15 تا 17 هزار پوند را دریافت کنند. در حال حاضر ، از هر شش پرسنل علمی دانشگاه های انگلستان ، یک نفر از کشورهای اتحادیه اروپا است.

پیش بینی می شود که سیستم جدید مهاجرت مبتنی بر نقطه منجر به کاهش قابل توجه تعداد دانشجویان کشورهای اروپایی که در انگلیس تحصیل می کنند ، شود. حدود 135000 دانشجو از کشورهای اتحادیه اروپا در انگلیس تحصیل می کنند. پیش از همه گیری ، دولت کاهش حدود 20 درصدی را پیش بینی کرد ، اما اکنون احتمال دارد ترک تحصیل حتی بیشتر شود.

دانشجویان چطور؟

به نظر می رسد به احتمال زیاد مشارکت انگلستان در اراسموس + ، طرح تبادل دانشجو که به طور معمول سالانه 17000 دانشجوی انگلیسی در آن شرکت می کند ، شرکت نخواهد کرد. گزارش شده است که اتحادیه اروپا دسترسی به برنامه هفت ساله را با هزینه محاسبه شده بر تولید ناخالص داخلی پیشنهاد کرده است. اما انگلیس خواهان مشارکت محدود بود.

وزارت دارایی بودجه این گزینه را تأیید کرده است. دولت انگلیس دانشجویان انگلیسی را برای رفتن به خارج از کشور تأمین می کند ، اما از دانشجویان اتحادیه اروپا که به دانشگاه های انگلیس می آیند حمایت نخواهد کرد. این کشور باید با سایر کشورهایی که علاقه مند به تأمین بودجه دانشجویان خود برای مبادله با دانشگاههای انگلستان هستند ، معاملات دوجانبه را انجام دهد.

آیا دسترسی به داروها و آزمایشات بالینی تحت تأثیر قرار می گیرد؟

هیچ معامله ای به معنای عدم توافق “شناخت متقابل” نیست که در آن هر یک از طرفین متقابلاً استانداردهای مربوط به داروها و آزمایشات بالینی را بپذیرند. این به طور قابل توجهی دسترسی به هر دو را مختل می کند. میلیون ها دارو و داروی آزمایشی که از انگلستان وارد اتحادیه اروپا می شوند با بررسی های اضافی کیفیت و ایمنی روبرو می شوند که منجر به تأخیر می شود. بدون توافق متقابل ، فرایندهای تحت هدایت انگلستان در کشورهای اروپایی مجبور به استخدام یک فرد یا سازمانی در اتحادیه اروپا به عنوان نماینده قانونی هستند – بسیاری از دانشگاه ها و موسسات خیریه قبلاً این کار را انجام داده اند.

آیا محققان می توانند داده ها را به اشتراک بگذارند؟

محققانی که آزمایشات بالینی انجام می دهند ، به طور منظم داده های شخصی را بین سایت های آزمایش در انگلیس و اتحادیه اروپا منتقل می کنند. هنوز مشخص نیست که آیا داده های شخصی مانند گذشته قابل انتشار است. اتحادیه اروپا هنوز در مورد کافی بودن مقررات حفاظت از داده های انگلیس تصمیم نگرفته است ، اما مذاکره کنندگان اتحادیه اروپا در مورد استفاده گسترده از نظارت در انگلیس ابراز نگرانی کرده اند. تا زمانی که این مسئله حل نشود ، نهادهای بریتانیایی که به تبادل داده های شخصی با اتحادیه اروپا بستگی دارند ، باید ترتیبات جایگزین پیدا کنند.

اگر اشتراک اطلاعات دشوارتر شود ، بر توانایی سازمان نظارت بر داروها و محصولات بهداشتی انگلستان (MHRA) در تأیید داروها نیز تأثیر می گذارد. از ژانویه ، MHRA از آژانس دارویی اروپا جدا می شود و حجم کار آن به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

آیا محققان برای تأمین منابع آزمایشگاهی می جنگند؟

بدون معامله ، محققان هشدار دادند که ممکن است هرگونه تحویل مهم در مرز به تأخیر بیفتد. به عنوان مثال ، در پایان سال ، انگلیس اوراتوم ، بازار واحد مواد و فناوری هسته ای را ترک کرد. پزشکان از تهیه ایزوتوپهای پزشکی وارداتی برای درمان سرطان هراس دارند.

مقررات جدید گمرکی می تواند واردات لوازم مختلف از گازهای مایع گرفته تا آنتی بادی های کوتاه مدت را مختل کند. تامین کنندگان در حال کار بر روی ترتیبات جایگزین مانند هدایت تحویل کالا از بندرهای جنوب انگلیس هستند ، جایی که انتظار طولانی می رود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *