گزارش استفاده از هیدروژن سبز روزنامه

[ad_1]

گزارش جدید Deloitte ، یک گروه مشاوره ای جهانی ، نشان داده است که استفاده از سوخت های هیدروژن سبز تا سال 2050 بیش از 2 تریلیون یورو برای اروپا صرفه جویی خواهد کرد.

این گزارش پیش بینی می کند که تقاضا برای هیدروژن سبز تا سال 2050 بسیار زیاد خواهد بود ، دلیل اصلی آن مصرف حمل و نقل و صنایع سنگین مانند فولاد ، سیمان و مواد شیمیایی است.

یوهانس تراوب ، یکی از نویسندگان این گزارش ، گفت که پیش بینی می شود تقاضای کل هیدروژن در اروپا تا اواسط قرن به 100 میلیون تن افزایش یابد.

وی خاطرنشان كرد كه بزرگترین بخش مورد استفاده هیدروژن بخش حمل و نقل است كه انتظار می رود تا سال 2050 تقاضای هیدروژن در این بخش به بیش از 50 میلیون تن برسد ، یا مستقیماً به صورت پیل های سوختی یا به عنوان بخشی از سوخت های مصنوعی ، در حالی كه اروپا صنعت به 45 میلیون تن نیاز خواهد داشت.

در مورد این گزارش ، سکوی رسانه ای Euroactiv به نقل از آدینا ولیان ، کمیسر حمل و نقل اتحادیه اروپا اظهار داشت: “کمیسیون اروپا در حال آماده سازی برای به روزرسانی دستورالعمل های خود برای شبکه حمل و نقل بین اروپایی (TEN-T)”.

وی افزود: “به نظر می رسد هیدروژن برای از بین بردن انتشار کربن از طریق حمل و نقل ، چه از طریق زمینی ، چه از طریق دریا و چه از طریق دریا ، مورد نیاز است.”

شایان ذکر است که کمیسیون اروپا قصد دارد 40 گیگاوات الکترولیزر در سراسر اروپا تا سال 2030 برای تولید حداکثر 10 میلیون تن هیدروژن سبز تولید کند و برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، مانند آلمان ، بلژیک و هلند ، به دنبال تولید انرژی الکتریکی هستند. واردات هیدروژن از مکانهای دیگر مانند استرالیا را افزایش دهید.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *