گره بی پایان 258 اتمی با لیگاند های تیازول تشکیل شده است پژوهش

[ad_1]

تاریخچه CCDC 2022144

شیمی دانان در انگلیس گره مولکولی بی نهایت ساخته اند که شامل هفت تقاطع و بیش از 250 اتم است. این گره شبیه نقوش است که در طرح سلتیک و نمادهای هندو و بودایی دیده می شود و گاهی اوقات برای نشان دادن ترکیب خرد و روش استفاده می شود.

دیوید لیتیم دانشگاه منچستر با استفاده از لیگاندهای طولانی و زیگزاگ بر پایه تیازول ، ساختار را ساخت. آنها قبلاً از ساختارهای مشابهی در ارتباطات سلیمان و گره های مادربزرگو اکنون از آنها برای ایجاد طرحهای حتی پیچیده تر استفاده کرده است.

در حقیقت ، شش لیگاند زیگزاگ در 9 مرکز فلزی در یک شبکه 3 3 3 هماهنگ شده اند.شکل منحصر به فرد لیگاند به معنای درهم آمیختگی و خارج شدن از یکدیگر از طریق شبکه است. سپس واکنشهای متاتز برای اتصال انتهای لیگاندها به نزدیکترین همسایگان آنها و تکمیل ساختار بی نهایت استفاده می شود. واکنش جداسازی ساختار نهایی را که شامل هفت مقطع از طریق یک حلقه بسته 258 اتمی است ، آزاد می کند.

تیم لی گفت که این یافته ها می تواند در مورد “مونتاژ از پایین به بالا ، هماهنگ شده با هماهنگی هماهنگ شده از زنجیره های پلیمری بافته شده در دو بعد” و همچنین گره های دیگر مولکول ها و مواد باشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *