کمیسیون اروپا انتظار بازگشت دارد روزنامه

[ad_1]

کمیسیون اروپا پیش بینی می کند که تولید اقتصادی تا پایان سال به میزان قبل از همه گیری برگردد ، این امر بیشتر به دلیل مصرف خصوصی و سرمایه گذاری شدید است.

کمیسیون در بیانیه مطبوعاتی در مورد آخرین پیش بینی اقتصادی خود گفت که اقتصاد اتحادیه اروپا و منطقه یورو باید 4.8٪ در سال جاری و 4.5٪ در سال آینده رشد کند.

در بیانیه مطبوعاتی آمده است که انتظار می رود تولید ناخالص داخلی واقعی در سه ماه آخر سال با سرعت بیشتری نسبت به پیش بینی های قبلی به سطح قبل از همه گیر شدن برگردد.

کمیسیون خاطرنشان کرد که بهبود چشم انداز به سه عامل مربوط می شود ، یعنی فعالیت اقتصادی قوی تر از حد انتظار در ماه های اول سال ، یک برنامه موثر برای کاهش ویروس و واکسیناسیون ، که به اقتصاد و بخش گردشگری اجازه می دهد در سراسر کشور باز شود. اتحادیه اروپا

کمیسیون تأکید کرد که خطرات مرتبط با ویروس هنوز وجود دارد و این نشان دهنده نیاز به تلاش مضاعف برای واکسیناسیون است.

پائولو جنتیلونی ، کمیسر اقتصادی اروپا ، در بیانیه ای گفت: “شیوع سویه دلتا سیگنالی قوی برای ماست که هنوز از سایه همه گیر خارج نشده ایم.”

انتظار می رود تورم در منطقه یورو با 19 کشور در سال جاری به 1.9 درصد و در اتحادیه اروپا با 27 کشور به 2.2 درصد برسد. انتظار می رود تورم در سال آینده به ترتیب به 1.4 و 1.6 درصد برسد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *