کمیساریای عالی حقوق بشر ایالات را فرا می خواند روزنامه

[ad_1]

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ، میشل بشلت ، از ایالت ها می خواهد تا با توجه به موارد نقض علیه افراد از نژاد آفریقایی ، برنامه ای برای ریشه کن کردن نژادپرستی به اصطلاح سیستمی اتخاذ کرده و آنها را روزانه در کشورهای مختلف و کشورها هدف قرار دهند.

در بیانیه ای ، باچلت به گزارش کمیسیون که چندین پرونده از مردم آفریقایی تبار را مورد نقض جدی قرار داده اند ، مانند جورج فلوید آمریکایی ، اشاره کرد که به صراحت اظهار داشت مقامات اجرای قانون به ندرت در مورد نقض حقوق بشر پاسخگو هستند. حقوق بشر و جنایات علیه مردم آفریقایی تبار به دلیل شکست نسبی در تحقیقات و عدم نظارت قوی مستقل ، شکایات ، پاسخگویی و سایر سازوکارها.

در این گزارش ، هفت حادثه برای تحقیقات دقیق انتخاب شده است ، از جمله حوادث جورج فلوید و بریونا تیلور در ایالات متحده ، علاوه بر موارد در کشورهای دیگر.

کمیساریای عالی با تأکید بر اینکه نمی توان وضعیت موجود را حفظ کرد ، خواستار یک رویکرد جامع برای از بین بردن سیستم های تقویت شده توسط قرن ها تبعیض و خشونت شد ، افزود که برای رسیدگی به مناطق بهم پیوسته منجر به نژادپرستی و خشونت نیاز به یک رویکرد تحول آفرین است. فجایعی کاملاً قابل اجتناب مانند قتل جورج فلوید.

در این بیانیه از همه طرفها خواسته شده که انکار نژادپرستی را متوقف کنند ، برای پایان دادن به آن ، پایان دادن به مصونیت از مجازات ، ایجاد اعتماد ، گوش دادن به صدای مردم آفریقایی تبار و مقابله با میراث گذشته ، دست به ابتکار عمل بزنند.

نکته قابل توجه ، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژوئن سال 2020 ، پس از ترور جورج فلوید ، به کمیسیون حقوق بشر مأموریت داد که گزارش جامعی در مورد نژادپرستی سیستمی و نقض قوانین بین المللی حقوق بشر توسط آفریقایی ها و انسان ها تهیه کند. منشا آفریقایی است توسط مقامات اجرای قانون.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *