کارشناسان بهبود اقتصادی جهانی از روزنامه العنبا

[ad_1]

مقامات و کارشناسان در یک مجمع اقتصادی که در پایتخت یونان ، آتن برگزار شد ، گفتند بهبود اقتصاد جهانی از بیماری همه گیر Covid-19 حداقل دو سال طول خواهد کشید.

کریستوفر پیساریدس ، اقتصاددان قبرسی بریتانیایی برنده نوبل ، در ششمین مجمع اقتصادی دلفی گفت: “بهبودی به زمان نیاز دارد.” اقتصاد با فشار یک دکمه شروع نمی شود. دو سال طول می کشد.

گونتر اوتینگر ، کمیسیونر سابق بودجه و منابع انسانی اتحادیه اروپا گفت: “ما حداکثر در سال 2024 به یک روش عادی زندگی باز خواهیم گشت.”

باری ایچنگرین ، استاد اقتصاد و علوم سیاسی در دانشگاه برکلی ، گفت: در مقایسه با بحران مالی که در سال 2008 رخ داد ، بهبود این بار سریعتر خواهد بود ، اما تا رسیدن به کلید تبدیل نمی شود.

وزیر دارایی لوکزامبورگ ، پیر گرامینی ، ضمن هشدار به دولتها نسبت به اشتباهات مکرر در مدیریت بحران 2008 ، گفت: “بحران کووید-19 یک بحران پنجم خواهد بود. یک بهبود عمده با رکود عمیق همراه خواهد بود.”

وزیر توضیح داد که در بحران قبلی برای احیای بودجه عجله داشت ، اما اکنون تمرکز باید روی سرمایه گذاری باشد.

ژان کلود تریشه ، رئیس کمیسیون سه جانبه اروپا و رئیس سابق بانک مرکزی اروپا گفت: “این بحران یک عامل عظیم در تسریع اقتصاد اروپا و جهان است. آنچه ما مهم می دانیم را تقویت می کند.”

وی توضیح داد ، این یک تماس بیدار است ، زیرا به کشف نقاط ضعف در اقتصاد و تسریع روندهای اصلی مانند دیجیتالی شدن کمک می کند.

تریشه تأکید کرد که این بحران همچنین اهمیت همکاری بین المللی را برای مقابله با آن تأکید می کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *