پدران هشدار دادند كودكاني كه تحت لينوكس رايانه را هك مي كنند

[ad_1]

مشخص شده است که حتی کودکان خردسال را می توان تحت شرایط خاصی هک کرد. گفته شده است که فقط با زدن صفحه کلید و حرکت دادن ماوس ، محافظ صفحه نمایش می شکند ، اما به نظر می رسد پدرانی که چنین چیزی را تجربه کرده اند ، یکی دو نفر نیستند.

[보안뉴스 문가용 기자] گزارش ها از جامعه لینوکس از پدران می رسد که کودکان خردسال کامپیوترهای لینوکس را هک کرده اند. پدر من که اولین بار این مشکل را به GitHub و غیره گزارش داد ، گفت: “به نظر نمی رسد نتیجه آزمایش تصادفی باشد.”

[이미지 = utoimage]

این پدر یک کامپیوتر مبتنی بر Linux Mint داشت. یک روز که به دلیل تاج نمی توانستند از خانه خارج شوند ، بچه ها فریاد می زدند: “من می خواهم کامپیوتر پدر را هک کنم” وظیفه هک این کودک این بود که از صفحه محافظ محافظت کند و تنها روش هک این بود که دو نفر همزمان با لمس صفحه کلید و ماوس حرکت کنند. پدر شهادت داد که کودکان بدون هیچ نظمی صفحه کلید را می زدند و ماوس را حرکت می دادند.

وی گفت: “اتفاقاً محافظ صفحه نمایش در واقع خراب بود و بچه ها توانستند به میز کار برسند.” پدرم با دیدن این حرف گفت که فکر کرد ، “اگر کسی کامپیوتر من را از نظر جسمی بدزد ، اگر من این کار را کنم ، می توانم به آن نفوذ کنم.” سپس وی گزارش اشکال خود را به نام Robo2bobo در GitHub بارگذاری کرد. گزارش وی را می توانید در مخزن منبع باز مشاهده کنید.

Robo2bobo از طریق GitHub می گوید: “من عقب ایستادم و تماشای هک بچه ها را دیدم.” وی ادامه داد: رفتار بچه ها هنگام لمس صفحه کلید و ماوس بیشتر از اینکه یک هک باشد یک بازی بود و من هم با این فکر به کودکان نگاه می کردم اما ناگهان محافظ صفحه نمایش خاموش می شود و وارد سیستم می شود. این پسرهای کوچک چه جهنمی می کنند؟ “

من مبهوت شدم ، اما فکر کردم: “این باید یک تصادف باشد”. بنابراین این بار پدر فرزندان را به چالش کشید تا “دوباره امتحان کنید”. و گفته می شود که کودکان برای دومین بار محافظ صفحه را به همین ترتیب هک کرده اند. وی توضیح می دهد که به نظر می رسد هر کسی می تواند محافظ صفحه نمایش را به هر روشی که فرزندانش استفاده می کنند بشکنند.

پدر گفت وقتی بچه ها برای بار دوم موفق به هک شدن شدند ، سعی کرد هک کند. اما پدرم نتوانست موفق شود. وی می نویسد: “شاید چهار دست باید همزمان كیبورد و ماوس را كنترل كنند.”

همانطور که مقاله این پدر به موضوعی کوچک تبدیل شد ، افرادی که تجربه مشابهی داشتند شروع به اظهار نظر کردند. در دوره ویروس کرونا ، شواهدی مبنی بر اینکه کامپیوتر به کودکان سپرده شده و محافظ صفحه نمایش با لمس ساده صفحه کلید شکسته شده است ، آشکار شد. هنگام جمع آوری قرائت ها ، مشخص شد که این مشکل در همه توزیع های لینوکس منتشر شده پس از دارچین 4.2 وجود دارد.

در مورد پدری که مقاله اصلی را نوشت ، وی افزود که هک کردن تصادفی کودکان در نسخه های 18.8 ، 19.3 و 20 مینت کار می کند. وی همچنین ادعا می کند که “این حمله فقط در صورت وجود یک صفحه کلید مجازی و پد ماوس ، نه یک صفحه کلید واقعی ، به ویژه یک راه حل ورودی مجازی به نام libcaribou ، کارساز است.”

تاکنون ، منشأ فنی تأثیرگذاری چنین اقدامات هکری مشخص نشده است. بنابراین انجمن لینوکس و کاربران GitHub در حال بحث در مورد ارتباط این مشکل با صفحه کلید هستند. همچنین به نظر می رسد بسیاری از افراد در تلاشند تا مشکلات مشابه سایر توزیع ها و نسخه های لینوکس را پیدا کنند.

خلاصه 3 خط
1. کودکان خسته از ویروس کرونا اعلام کرده اند که کامپیوتر لینوکس پدرشان را هک می کنند.
2. تنها کاری که کودکان خردسال می توانند انجام دهند فشار دادن صفحه کلید است.
3. با این وجود محافظ صفحه نمایش در واقع خراب می شود. چندین بار نیز تکرار کنید.

[국제부 문가용 기자([email protected])]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز-توزیع مجدد ممنوع>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *