“ورود به حریم خصوصی” آسیب رساندن WhatsApp به تلگرام آمد و کلاهبرداری مورد حمله قرار گرفت

[ad_1]

کلاهبرداری Classiscam در تلگرام قطبیت محسوب می شود. این یک جرم “راحت” است که حتی یک چت بات را برای تلگرام های هوش مصنوعی بسیج می کند ، بنابراین در بین مهاجمان بسیار محبوب است و زمان خوبی است زیرا اخیراً تعداد زیادی از قربانیان بالقوه از واتس اپ به تلگرام مهاجرت کرده اند. کاربران شبکه های اجتماعی باید به کجا مراجعه کنند؟

[보안뉴스 문가용 기자] سرویس جرم جدید دوربین راه اندازی شده است. این باندها از ربات های تلگرامی برای سرقت پول و داده های پرداختی از قربانیان استفاده می کردند. بیشتر قربانیان از اروپا هستند. این سرویس Classiscam نام دارد و در مجمع جرایم اینترنتی روسی زبان به حدود 40 سازمان فروخته شده است. تجزیه و تحلیل شد که ارائه دهندگان خدمات 6.5 میلیون دلار درآمد کسب کردند.

[이미지 = utoimage]

خریداران کلاهبردار خدمات یک بوت تلگرام تلگرام خودکار را دریافت می کنند که هنگام پرداخت پول به طور خودکار تماس با قربانیان را کنترل می کند و یک صفحه وب فیشینگ شخصی سازی شده دریافت می کنند. این باعث می شود قربانیان احساس کنند گویی در حال خرید اینترنتی بصورت عادی هستند و در نهایت مهاجمان ضرر می کنند. این توسط شرکت امنیتی Group-IB کشف شد.

“در حال حاضر حدود 40 اتاق گفتگوی Classiscam Telegram باز است. همه آنها توسط چت ربات های تلگرام کنترل می شوند. از این تعداد ، 20 کشور خاص کشورهای اروپایی را هدف قرار داده اند. تخمین زده می شود مهاجمان به طور متوسط ​​ماهانه 61000 دلار از طریق این اتاق درآمد کسب کنند. “خسارات وارد شده عمدتا در روسیه و کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق است.

مجرمان اینترنتی پس از خرید این “بسته کلاهبرداری” ، ابتدا شروع به ارسال تبلیغات جعلی در مراکز خرید و اجتماعات محبوب می کنند. دوربین ها ، کنسول های بازی ، لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند با قیمت پایین در Lebencoin در فرانسه و وب سایت های DHL در آلمان به فروش می رسند. البته به دلیل قیمت پایین افرادی هستند که گیر افتاده اند و از طریق تبلیغات با کلاهبرداران ارتباط برقرار می کنند.

وقتی قربانی از طریق تلفن با شما تماس می گیرد ، مهاجمان از شما می خواهند که مکالمه را با یک برنامه پیام رسانی ادامه دهید. واتس اپ و تلگرام عمدتا مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت تصمیم به استفاده از تلگرام ، مجرمان شروع به استفاده از چت ربات های تلگرام می کنند.

ربات های چت تلگرام حساب های تلگرامی هستند که توسط نرم افزار مدیریت می شوند ، نه انسان. این مبتنی بر هوش مصنوعی است. بنابراین ، افراد نمی توانند کار زیادی انجام دهند ، از قربانی در اتاق چت شروع می کنند. chatbot قربانی را به تنهایی راهنمایی می کند. آنچه قربانیان در این روند از دست می دهند ، داده های مربوط به پرداخت ها و پول نقد است.

طبق گروه IB ، این باندها از هرم تشکیل شده اند. مدیران عالی اعضای باند را ارائه می دهند ، صفحاتی جعلی ایجاد می کنند و حساب های جدیدی را در یک ربات چت تلگرامی ایجاد می کنند. در زیر آن ، متخصصانی وجود دارند که از طرف قربانیان تماس می گیرند و URL های فیشینگ ارسال می کنند. در زیر آن ، یک تیم پشتیبانی فنی جعلی وجود دارد که عمدتا با افرادی که خواهان بهبودی هستند سروکار دارد.

گزارش شده است که قربانیان چنین کلاهبرداری هایی به طور متوسط ​​120 دلار برای هر نفر متحمل می شوند. در گزارشی ، گروه IB هشدار داد که “این کلاهبرداران مرتکب جنایاتی می شوند که به ترتیب در مناطق مختلف اروپا مرتکب شده اند” و “انتظار می رود دامنه فعالیت های آنها در آینده افزایش یابد”.

استفاده از چت بات های هوش مصنوعی روند کلاهبرداری را برای مهاجمان بسیار آسان و آسان می کند تا این سرویس کلاهبرداری تلگرام در بین مجرمان بسیار محبوب شود. علاوه بر این ، محبوبیت واتس اپ به دلیل مهاجرت گسترده به تلگرام و سیگنال (یعنی تعداد قربانیان احتمالی) ناشی از نقض حریم خصوصی اخیر واتس اپ ، بیش از پیش افزایش می یابد.

طبق مطالعه انجام شده توسط گروه IB ، تا پایان سال 2020 ، بیش از 5000 نفر در این 40 اتاق گفتگوی تلگرام ثبت نام کرده اند. و این حمله متقلبانه همچنان ادامه دارد و در وسط گسترش است. در پاسخ ، گروه IB تأكید كرد: “اخیراً رفتار فروش شركتهایی كه از طریق رسانه های اجتماعی مانند WhatsApp یا Telegram با مشتری و چت بات ارتباط برقرار می كنند ، افزایش یافته است.

در همین حال ، تلگرام در حال تبدیل شدن به فضایی است که جرایم اینترنتی به اندازه کافی گسترده است و می تواند شبکه تاریک دوم نامیده شود. تلگرام هیچ اقدامی در مورد این قسمت انجام نداده و هنوز موضع رسمی خود را در مورد این پرونده اعلام نکرده است.

خلاصه 4 خط
1. جرایم کلاهبرداری با استفاده از چت ربات های تلگرام به سرعت در حال رشد است.
2. ارسال تبلیغات مشروط و ارائه ارتباط تلگرامی به قربانیانی که تماس می گیرند.
3. مکان متصل چت روم تلگرام است که توسط chatbot مدیریت می شود. در اینجا اطلاعات پرداخت و قربانیان به سرقت رفته است.
4- ما حتی یک تیم داریم که می تواند به درخواست بازپرداخت پاسخ دهد تا وقت بگذارد و قربانیان را بیرون کند.

[국제부 문가용 기자([email protected])]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز-توزیع مجدد ممنوع>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *