واکسیناسیون و آزمایشات مهم برای زنان 21 ساله روزنامه العنباa

[ad_1]

رابرت دبرناردو ، رئیس گروه زنان و زایمان و معاون مراقبت های بهداشتی فوق تخصصی زنان در کلینیک کلیولند در اوهایو ، ایالات متحده آمریکا ، تأیید کرد که سالانه با گسترش واکسیناسیون می توان از صدها هزار مورد سرطان دهانه رحم جلوگیری کرد. با واکسن علیه ویروس پاپیلومای انسانی (HPV). و غربالگری سالانه گردن رحم.

وی توضیح داد كه سرطان دهانه رحم “یكی از مهمترین دلایل مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان جوان است” ، از طرف دیگر تأكید كرد كه پیشگیری بین گسترش دامنه واكسیناسیون واكسن پاپیلوما “كاملاً امكان پذیر است” ویروس و انجام معاینات سالانه دهانه رحم زودرس و مکرر.

به مناسبت ماه آگاهی از سرطان دهانه رحم ، که در ژانویه هر سال سقوط می کند ، کارگر بهداشت افزود که واکسن های HPV “قادر به محافظت از زنان در برابر عفونت ویروسی است که می تواند باعث سرطان دهانه رحم شود ، همچنین از مردان در برابر چندین نوع سرطان سر و گردن محافظت کنید ».

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، سرطان دهانه رحم چهارمین سرطان شایع در بین زنان در جهان است که می گوید سالانه حدود 570 هزار زن مبتلا به سرطان دهانه رحم تشخیص داده می شوند و هر ساله 311000 نفر بر اثر این بیماری می میرند.

و موسسه ملی سرطان در ایالات متحده می گوید تحقیقات اخیر نشان داده است که استفاده گسترده از واکسن HPV باعث کاهش 90 درصدی سرطان دهانه رحم شده است. تخمین زده می شود که 99٪ موارد سرطان دهانه رحم ناشی از ویروسهای پاپیلومای انسانی است که معمولاً انسان را از طریق تماس صمیمی آلوده می کند ، علی رغم اینکه فقط برخی از انواع این ویروس عاملی برای سرطان دهانه رحم محسوب می شود.

گونه های خطرناک

دکتر دیبرناردو به زنان توصیه می کند هر سال یکبار از سن 21 سالگی به پزشک متخصص مراجعه کنند و مطابق با توصیه های پزشک معاینه دهانه رحم را انجام دهند و خاطرنشان کرد که آزمایش اسمیر یک معاینه ساده است که در آن سلول ها جمع می شود. از دهانه رحم و سپس آنها در جستجوی گونه ها تجزیه و تحلیل می شوند. خطر ویروس پاپیلوم در سلول ها و تغییراتی که در سلول های دهانه رحم ایجاد می شود و می تواند منجر به سرطان شود.

وی ادامه داد: سرطان دهانه رحم طی چندین سال می تواند به آرامی ایجاد شود ، در این مدت سلول های سالم سرطانی می شوند و این امر نیاز به تحقیق دارد. زیرا نکته خوب توانایی بهبود کامل این بیماری است ، خصوصاً اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شده باشد.

در کشورهای در حال توسعه ، که زیرساخت های کافی برای آزمایش وجود ندارد ، فرصت هایی برای انجام معاینات خانگی دهانه رحم با هزینه کم وجود دارد و در صورت مثبت بودن نتایج آزمایش ، می توانند معاینات پزشکی بیشتری انجام دهند.

تصفیه با جراحی

سرطان دهانه رحم در مراحل اولیه بیماری با برداشتن بافت سرطانی از طریق جراحی یا پرتودرمانی قابل درمان است.

طبق کلینیک در کلیولند ؛ در صورت تشخیص در مراحل اولیه ، میزان بقا در بیش از 90 درصد افراد آلوده به این بیماری به پنج سال می رسد. گزینه های بعدی درمانی ممکن است شامل جراحی ، پرتودرمانی و شیمی درمانی باشد[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *