همه گیری دفاعی کانادا می تواند باعث شود روزنامه العنباa

[ad_1]

گزارشی که توسط وزارت دفاع کانادا منتشر شده هشدار می دهد که هر چه شیوع بیماری همه گیر Covid-19 بیشتر شود ، خطر افراط گرایی و تهدیدهای دیگر در کانادا و سراسر جهان همراه با زوال دموکراسی بیشتر می شود.

یک گزارش تحقیقاتی جدید که توسط وزارت دفاع کانادا توسط وزارت تحقیقات وزارت دفاع صادر شده است ، مجموعه ای از چالش های سیاسی ، اقتصادی و امنیتی را مشخص می کند که بسته به بقیه موارد همه گیر ممکن است بوجود آیند – یا آشکارتر شوند. .

بهترین حالت می تواند منجر به انتشار سریع واکسن های م effectiveثر شود ، که نه تنها باعث بهبود اقتصادی می شود ، بلکه اعتماد به دولت ها ، م institutionsسسات بین المللی و علوم را که به همه گیری پایان داده اند نیز افزایش می دهد.

با این حال ، حتی اگر این اتفاق بیفتد ، همانطور که در گزارش وزارت دفاع کانادا برای تحقیق و توسعه ذکر شده است ، “ما می توانیم انتظار داشته باشیم که کشورهای متخاصم همچنان باقی بمانند که قبلاً به عنوان همه گیر شناخته شده بودند. همین مورد در مورد افراط گرایی راست گرا ، “در این گزارش آمده است. برای سازمان دهندگان اتحاد نظامی ناتو ، این اتحادیه در حال حاضر در سراسر جهان در حال رشد است – و احتمالاً به رشد خود ادامه می دهد ، به ویژه با کنترل COVID-19.

دولت فدرال کانادا ظهور افراط گرایی و نفرت راست گرایان را تهدیدی بزرگ برای کانادا دانسته است ، در حالی که ارتش کانادا شروع به کار برای حذف چنین رفتارها و ایدئولوژی هایی از صفوف خود کرده است.

براساس این گزارش ، با ادامه همه گیری ، همراه با اعتماد به سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل و ناتو ، دموکراسی های بزرگ متضرر خواهند شد.

همچنین می توان انتظار داشت درگیری ها با شدت بیشتری گسترش یابد. به همین ترتیب ، توانایی جامعه جهانی برای پاسخگویی به چنین درگیری هایی ، چه در جنگ و چه در داخل جنگ ، بر اساس اوضاع اپیدمی تأثیر منفی خواهد گذاشت.

در پایان این گزارش با تأکید بر اینکه احتیاط است که برنامه ریزان نظامی هنگام در نظر گرفتن چالش های پیش روی کشورهای خود و ناتو ، این اقدام را در نظر بگیرند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *