مولکول فلورسنت رکورد رنگهای ساطع کننده سبز را می شکند | پژوهش

[ad_1]

3-Hydroxyisonicotinealdehyde (HINA) رکورد کوچکترین رنگ سبز را شکست.1 محققان از فرانسه و آلمان نشان داده اند كه آنها می توانند در برابر رنگ با یك مجموعه پلاتین واکنش نشان دهند و از آن برای تعیین كمیت سیستئین ، نشانگر زیستی شناخته شده بیماری استفاده كنند. در کنار چنین کاربردهای عملی ، این تیم امیدوار است که رفتار پیچیده فتوفیزیکی مولکول باعث ایجاد علاقه نظری در بین محققان در مورد پویایی الکترون شود.

اثرات تخریب زیستی برچسب های فلورسنت که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند ، محققان را بر آن داشته است که به دنبال فلوروفورهای کوچکتر و کوچکتر باشند. برای پیچیده شدن مسائل ، بسیاری از رنگهای ریز با بازده کوانتومی بالا از خاموش شدن فلورسانس در یک محیط آبی رنج می برند ، و آنها را در شرایط بیولوژیکی غیر قابل استفاده می کند. ثابت شده است که جستجو برای رنگهایی که هم کوچک و هم محلول در آب باشند ، یک چالش ماندگار است.

در حالی که رفتار جذب HINA اولین بار در سال 1959 گزارش شد ،2 این گروه ادعا می کند که تاکنون از خصوصیات منحصر به فرد فلورسنت این مولکول غفلت شده است. در مقایسه با آزولن و نفتالین با اندازه های مشابه ساطع کننده آبی (هر دو 18 اتم) ، این گروه دریافتند که HINA به شدت سبز است و در آب منتشر می شود ، که برای اندازه کوچک آن یک انحراف واقعی است.

این گروه علاوه بر پتانسیل آن در شناسایی سیستئین ، دریافت که HINA می تواند به غشا biological بیولوژیکی نفوذ کرده و در رده های سلولی سرطان با سمیت کم و کم قرار گیرد. اندازه کوچک HINA نه تنها عملی است – تعداد کمی از اتم ها ، الکترون ها و مبدل های مولکول ، علاوه بر فوتوفیزیک منحصر به فرد ، آن را به عنوان کاندیدای اصلی تحقیقات محاسباتی در آینده تبدیل می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *