موفقیت در اجرای “ارتباط مستقیم کوانتومی” برای فعال کردن یک شبکه امنیتی کوانتومی

[ad_1]

نتایج تحقیقات مشترک بین انستیتوی استاندارد سازی کره و سرویس بهداشت ملی ، کار یک شبکه دوجانبه برای آزمایش ارتباط بین موسسات

[보안뉴스 박미영 기자] انستیتوی تحقیقات استاندارد و علوم کره (KRISS) و انستیتوی تحقیقات فناوری امنیت ملی (NSR) با تحقیق مشترک توانسته اند فناوری ارتباط مستقیم کوانتومی را توسعه و پیاده سازی کنند.

[사진=KRISS]

فناوری توسعه یافته برای ارتباط مستقیم کوانتومی یک روش منحصر به فرد است که توسط KRISS و NSR برای اولین بار در جهان ارائه شده است. از مرحله برنامه ریزی تحقیق ، دو سازمان دانش فنی اولیه را از طریق همکاری نزدیک و پایان نامه های امن و حقوق مالکیت معنوی مربوط به ارتباطات اطلاعات کوانتومی تبادل می کنند.

ارتباط کوانتومی فناوری است که با شنیدن اطلاعات روی فوتون ها ، کوچکترین واحد نور ، امکان استراق سمع را مسدود می کند. به طور خاص ، ارتباط مستقیم کوانتومی می تواند مستقیماً یک پیام مخفی را از طریق یک کانال کوانتومی بدون جدا کردن رمز و پیام ارائه دهد.

فناوری ارتباطات کوانتومی موجود شامل فرایند تقسیم کد تصادفی بین فرستنده و گیرنده با استفاده از یک پالس لیزر است که در سطح فوتون ضعیف است.

به عنوان نمونه ای از فناوری تخصیص کلید کوانتومی که اخیراً به مرحله تجاری سازی رسیده است ، در مدیریت تعداد زیادی کلید مخفی مشکل وجود دارد زیرا تعداد کاربران افزایش می یابد زیرا دو کاربر مجبور هستند یک کلید مخفی را به اشتراک بگذارند و پیام جداگانه ای ارسال کنند.

اما ارتباط مستقیم دو طرفه به دلیل افزایش کاربران از طریق ارسال مستقیم پیام های مخفی مشکلی در مدیریت کلیدهای مخفی ایجاد نمی کند. این امر به فناوری جدیدی برای طراحی و آزمایش منبع نور ، ردیاب ، کنترل کانال و یک پروتکل تولید کننده فوتون واحد و استفاده از آن در یک محیط واقعی ، توسعه فناوری نیاز دارد که می تواند بازده کم تشخیص نور را جبران کند. ، از دست دادن نور و اعوجاج سیگنال نوری. من نیازش دارم.

محققان KRISS و NSR از طریق تحقیقات مشترک فن آوری های مربوطه را توسعه داده اند ،[KRISS-KISTI-NSR, 약 20㎞, 한국과학기술정보연구원(KISTI) 제공]در اجرای فن آوری کوانتوم برای ارتباط مستقیم موفق است.

محققان KRISS مسئول منبع نور تک فوتونی و تجهیزات اندازه گیری ارتباط کوانتومی و محققان NSR مسئولیت ساخت سیستم و اجرای شبکه ارتباطی را بر عهده داشتند. فرستنده دو طرفه برای ارتباط مستقیم در KRISS نصب شده و واحد گیرنده در NSR نصب شده است.

در نتیجه این آزمایش ، اطلاعات محافظتی چند صد هرتز (هرتز) منتقل شده و میزان خطای بیت کوانتوم (QBER) ، که یک معیار امنیت ارتباطی است ، 3-6، ، مانند روش معمول توزیع کلید کوانتومی اندازه گیری شده است. .

علاوه بر اجرای این فناوری ، این دو سازمان همچنین تحقیق مشترکی را درباره شبیه سازهای کوانتومی انجام دادند. وی با این کار ، فناوری پردازش اطلاعات کوانتومی با استفاده از اتم ها ، فناوری تولید آشکارساز تک فوتون ابررسانا و فناوری پیاده سازی ارتباطات کوانتومی متصل به اینترنت در یک شبکه ارتباطی واقعی را ارائه داد.

Hi-su Park ، رئیس مرکز تحقیقات فناوری کوانتوم KRISS ، گفت: “اولین اجرای فن آوری پیشرفته ارتباط کوانتومی با فناوری ما به دلیل تحقیقات بی وقفه در مورد همگرایی بین نهادی امکان پذیر بود.” این یک سنگ محک خواهد بود. “

فناوری عناصر توسعه یافته برای تکمیل این مطالعه در مجلات بین المللی Optics Express (IF: 3.669) و Metrologia (IF: 3.447) منتشر شد و شش حق ثبت اختراع داخلی و خارجی به ثبت رسید.
[박미영 기자([email protected])]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز-توزیع مجدد ممنوع>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *