مصطفی الفکی بیوگرافی خود را در | روزنامه العنباa

[ad_1]

دکتر مصطفی ال فکی ، مدیر کتابخانه اسکندریه و یکی از برجسته ترین دیپلمات های مصر ، در خاطرات خود ، رمان … سفر زمان و مکان ، که اخیراً توسط خانه لبنان مصر در قاهره منتشر شده است ، بیش از یک شرح حال ارائه می دهد ، همانطور که در تقاطع سفر شخصی خود با تاریخ مدرن مصر فرو می رود ، صحنه های مهم بسیاری را فاش می کند و تعداد زیادی پرونده حساس را که بعضاً شاهد بوده و چندین بار در ایجاد آنها شریک بوده ، مجدداً باز می کند.

الفکی تصمیم گرفت زودهنگام هر آنچه بدون نقاب زندگی می کرد را ارائه دهد ، با استفاده از گفته های اولیه فرانتس کافکا: “وقتی فهمیدم زندگی یک مهمانی پوشاک است و من با چهره واقعی خود در آن شرکت کردم از خودم خجالت کشیدم.

بیست فصل ، که شامل یک مقدمه و نتیجه گیری اضافی با خلاصه و درس های آموخته شده است ، که در آن الفقی کار خود را به معنای جالب روایی روایت می کند ، و کلمه “رمان” را که به عنوان عنوان زندگی خود انتخاب کرده است ، در جای خود بی نظیر می کند.

الفکی بیش از هفتاد و پنج سال از زندگی خود و زندگی مصر را بازگو می کند ، بدون اینکه از هیچ جزئیات مهمی غافل شود ، چشمان خود را برای یک لحظه خاردار ببندد و یا چهره خود را از یک واقعه مشکل ساز منحرف کند … که ما را در مقابل زندگی نامه قرار می دهد ، که به اصطلاح نه تنها شفاف بلکه پررنگ است.

در این سفر مهیج و لذت بخش ، الفقی ما را همراهی می کند تا زندگی خود را با او ، از اوضاع و احوال اوضاع کودکی و تأثیرات اولیه کودکی ، تا سالهای رویاهای دانشگاه قبل از سرگردانی قبل از سرگردانی با ما و ما در لحظات مهم زندگی او ، با او همراهی کند. با تصمیم جمهوریخواهان دیپلمات شد ، صحنه هایی از زندگی او در لندن ، پایتخت مه یا “ام المداین” ، همانطور که دوست دارد آن را بنامد ، به کاخ ریاست جمهوری در دوران محمد حسنی مبارک رئیس جمهور سابق مصر ، جایی که برای او کار می کرد ، هشت سال به عنوان دبیر اطلاعات رئیس جمهور ، مرحله ای بسیار خطرناک و حساس در تاریخ مدرن مصر.

الفکی درباره بسیاری از موضوعات صحنه سیاسی مصر بحث می کند ، از جمله تعدادی از نهادها و نهادهای حساس مانند الازهر ، کلیسای مصر ، دادگستری و نقش آنها در صحنه مصر در موارد استثنایی.

همچنین شواهد بسیار خطرناکی از سیاست بین المللی مصر و نقش آن در تلاش برای حفظ موقعیت بین المللی مصر با وقوع تغییرات بنیادی جهانی مانند موج های سخت و میزان موفقیت این سیاست یا عدم موفقیت در ارائه فرمول جدید مصر پس از پایان دوران رهبری.

الفکی صحنه های خروج خود از کاخ ریاست جمهوری را آشکار می کند ، که تحت الشعاع و بیش از واقعیت های پیرامون خود قرار گرفت و سال ها در جعبه سیاه الفکی باقی ماند.

الفکی فراموش نکرد که در مرحله نمایندگی مجلس ، پشت صحنه نامزدی برای اتحادیه عرب و توطئه های بعدی برای سرنگونی وی و سپس جزئیات تجربه خود به عنوان رئیس کتابخانه اسکندریه مرور کند. در میان همه این ایستگاه های استثنایی ، الفکی مناطق زیادی را به تجزیه و تحلیل و تأمل در مورد انقلاب های 25 ژانویه 2011 و 30 ژوئن اختصاص داده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *