محققان رابطه بین روزنامه العنباa

[ad_1]

یک مطالعه پزشکی اخیر نشان داده است که فیبر با کاهش خطر ابتلا به افسردگی به ویژه در زنان یائسه ارتباط دارد.

تخمین زده می شود که بیش از 264 میلیون نفر در سراسر جهان از افسردگی رنج می برند و تعداد آنها با گذشت زمان افزایش می یابد.

این وضعیت ناتوان کننده در زنان بیشتر دیده می شود و تعدادی از نظریه ها در مورد چرایی وجود دارد ، زیرا تغییرات در سطح هورمون ها در زنان یائسه با افسردگی همراه است.

و یک مطالعه – که توسط دانشکده پزشکی (دانشگاه نیویورک) انجام شد و 5000 و 800 زن در سنین مختلف در آن شرکت داشتند – رابطه معکوس بین دریافت فیبر در رژیم غذایی و افسردگی در زنان قبل از یائسگی را پس از سازگاری با سایر متغیرها تایید می کند ، اما مستند نیست تفاوت معنی دار. در زنان یائسه.

وی خاطرنشان کرد: کاهش هورمون “استروژن” ممکن است در توضیح اینکه چرا زنان یائسه از افزایش فیبر غذایی سود نمی برند ، نقش داشته باشد ، زیرا هورمون استروژن بر تعادل میکروارگانیسم های روده در زنان یائسه و یائسه تأثیر می گذارد.

رابطه فیبر غذایی و افسردگی را می توان تا حدی با تعامل روده و مغز توضیح داد ، زیرا پیشنهاد می شود که تغییر در ترکیب میکروبیوتای روده ممکن است در انتقال عصبی تأثیر بگذارد و فیبر غنای و تنوع میکروبیوتای روده را بهبود می بخشد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *