فناوری هوش مصنوعی آژانس هواشناسی ابرها را در تاریکی پیدا می کند

[ad_1]

انتظار می رود برای نظارت بر بلایای طبیعی ناشی از توفان ، برف سنگین و مه بسیار مفید باشد.

[보안뉴스 박미영 기자] اداره هواشناسی با استفاده از هوش مصنوعی (AI) تصاویر رنگی روشن را برای ماهواره Cheonlian 2A حتی در شب از طریق وب سایت مرکز ملی ماهواره ای هواشناسی برای اولین بار از تاریخ 23 ام ارائه می دهد. اداره هواشناسی تصاویر مختلف هواشناسی را از طریق ماهواره Cheonlian 2A در اختیار کاربران منطقه آسیا و اقیانوسیه از جمله کره قرار می دهد.

[사진=기상청]

تاکنون ، تصویر مرئی کانال مشاهده شده با انعکاس خورشید می تواند تصاویر رنگی طبیعی روشن در طول روز فراهم کند ، اما نمی تواند تصویر ماهواره ای قابل مشاهده کانال را در شب فراهم کند. بر این اساس ، اداره هواشناسی کره سیستمی را ایجاد کرده است که می تواند “تصاویر ماهواره ای رنگ طبیعی” را با استفاده از هوش مصنوعی (CGAN: شبکه های مسابقه ای تولید مشروط) در اختیار شما قرار دهد تا پدیده های هواشناسی واضح را حتی در شب فراهم کند.

انتظار می رود این سرویس برای رصد بلایای طبیعی مانند طوفان ، برف سنگین ، مه بسیار مفید باشد ، زیرا فیلم رنگی ماهواره Cheonlian 2A می تواند 24 ساعت شبانه روز مورد استفاده قرار گیرد.

به طور خاص ، با ارائه اطلاعات دقیق در مورد analysis تجزیه و تحلیل دقیق توفان های نزدیک به شبه جزیره کره در تابستان ، پیش از تشخیص ابرهای برف سنگین در سواحل غربی در زمستان ، به طور قابل توجهی در حفاظت از زندگی انسان و کاهش خسارات مالی کمک خواهد کرد. و اطلاعات دقیق در مورد مه دریا در بهار.

Guang-seok مدیر اداره Meang گفت: “ما همه تلاش خود را برای محافظت از زندگی و زندگی مردم از طریق تصاویر ماهواره ای چندرنگ روشن ماهواره Cheonlian 2A انجام خواهیم داد که با ترکیب هوش مصنوعی فراهم شده است.”
[박미영 기자([email protected])]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز-توزیع مجدد ممنوع>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *