شیمیدانان درمان اعتیاد به شمن را اهلی می کنند پژوهش

[ad_1]

تصویری که سنتز ایبوگالوزها را با جهت گیری عملکردی نشان می دهد

شیمی دانان آمریکایی ماده فعال را در داروی سنتی آفریقایی گاه کشنده اصلاح کرده اند تا درمان بالقوه معتاد تری را برای اعتیاد انجام دهند. Ibogaine ، یک آلکالوئید موجود در درخت iboga ، به کاربران چشم می دهد و می تواند باعث حملات قلبی شود – اما همچنین گزارش شده است که برای غلبه بر اعتیاد مفید است. اکنون تیمی با هدایت دیوید اولسون از دانشگاه کالیفرنیا ، دیویس ، از شیمی دارویی برای تولید ترکیبی که آنها را خیمه می نامند و عوارض جانبی را سرکوب می کند ، استفاده کرد.

دانشجوی کارشناسی ارشد UC Davis می گوید: “مقاله ما نشان می دهد که برای داشتن اثر درمانی مثبت ، نیازی به توهم ندارید.” لیندسی کامرون. “این یک شروع خوب در مسیر درست برای تولید داروهای جدید است که ضد افسردگی های سریع و خواص ضد اعتیاد را حفظ می کند.”

آزمایشگاه اولسون در زمینه تولید ترکیباتی که رشد نورون ها را در مغز تقویت می کنند ، تخصص دارد. این یک هدف نسبتاً جدید برای تولیدکنندگان دارو است و به نظر می رسد کتامین به عنوان یک داروی ضد افسردگی و اعتیاد عمل می کند. اولسون گفت: هنوز مسیرهای بیوشیمیایی دقیق مشخص نیست. وی گفت: “تأثیرات كتامین بر قابلیت انعطاف پذیری اعصاب تا سال 2010 به خوبی شناخته نشده بود.” دنیای شیمی. “فقط در سال 2018 بود که گروه ما نشان داد که داروهای روانگردان اثرات مشابهی بر ساختار عصبی دارند.”

اثرات مضر ایبوگاین به این دلیل است که بر سایر سیستم های بیولوژیکی تأثیر می گذارد. این به طور بالقوه کشنده است زیرا ساختار چربی آن به انسداد کانال های یونی پتاسیم hERG کمک می کند ، که به سیگنالینگ اجازه می دهد تا ضربان سلول های قلب ما را هماهنگ کند و باعث حملات قلبی شود. بنابراین تیم اولسون تغییرات زیادی را در ساختار ibogaine ایجاد کردند ، که آنها آنها را ibogalogs می نامند ، در تلاش برای جلوگیری از این امر. در یک گروه از ایبوگالوزها ، آنها حلقه ایزوکوئینوکلیدین ذوب شده را از بین بردند. این باعث شد که ترکیب حاصل که آن را ibogainalog می نامند ، چربی کمتری داشته باشد. بنابراین ، با آزمایش یک دهم قدرت ibogaine ، کانالهای hERG را مسدود کرد.

این چشم اندازها به این دلیل ایجاد می شوند که ساختار ایبوگاین گیرنده های سروتونین نوع 2A را در سلول های عصبی مانند توهم زای دیگر فعال می کند ، 5-متوکسی-N ، N-dimethyltryptamine (5-MeO-DMT). محققان قبلاً دریافته بودند كه موشهایی كه برای پاسخ به توهم زا تربیت شده اند می توانند 5-MeO-DMT را شناسایی كنند ، اما 6-MeO-DMT نزدیك نیستند. بنابراین ، تیم اولسون تغییر مشابهی در موقعیت گروه متوکسی در ibogainalog ایجاد کرد و یک خیمه تولید کرد.

در آزمایش روی موش ها ، داروهای توهم زا معمولاً باعث لرزیدن موش ها می شوند. اولسون گفت: “حتی دوزهای زیاد خیمه نیز واکنش مغزی ایجاد نمی کند.” “بنابراین می توانیم بسیار مطمئن باشیم که خیمه اثرات ذهنی LSD یا psilocybin مانند در انسان ایجاد نخواهد کرد.” Tabernanthalog همچنین کانال های hERG را با صد در صد ایبوگاین مسدود می کند.

ریچارد فاستر از دانشگاه لیدز می گوید تابرنولوژیست “پتانسیل مهیجی را به عنوان ابزاری درمانی برای درمان اختلالات اعتیاد فراهم می کند.” وی افزود: “اگرچه هنوز ترکیب سرب در دسترس بشر نیست ، اما این مطالعه دلیل قدرتمندی برای پیگیری این گروه از داروهای جدید ارائه می دهد.”

اولسون یکی از بنیانگذاران شرکتی به نام Delix Therapeutics است که اکنون مراحل لازم برای تجاری سازی این ترکیبات را طی می کند. وی افزود: “كار ما گامی مهم در جهت ساخت دارویی است كه از ساختار یك روانگردان الهام گرفته شده و به اندازه كافی برای نگهداری در جعبه کمک های اولیه شما ایمن است ، همانطور كه ​​آسپرین خواهید داشت.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *