روند امنیتی OT امسال توجهات را به سمت 4 جلب می کند

[ad_1]

در سال 2020 ، صنایع انرژی متحمل تغییرات عمده ای می شوند. این دیجیتالی شدن است. این آسان نبود ، زیرا صنعتی با سنتی طولانی بود و همچنان در حال پیشرفت است. هنوز مناطق بیشتری برای غلبه بر ماشین حساب وجود دارد ، اما در نهایت امنیت سایبری یک روند جذاب ایجاد می کند.

[보안뉴스 문가용 기자] از سال 2020 به عنوان “سال فاجعه” یاد می شود. به طور خاص ، اثبات قدرت ابزارهای دیجیتال دلگرم کننده است. ما مشاغلی را اداره کردیم و آموزشهای حضوری را انجام دادیم. حتی اگر مثل همیشه نباشد ، من تجربه کردم که حداقل توانستم آن را انجام دهم. تنها کاری که باید انجام دهید تجربه شدن است. من فکر می کنم انقلاب دیجیتال 2020 آموخته شده در زندگی واقعی است.

[이미지 = utoimage]

به طور خاص ، تغییراتی در صنعت انرژی مشاهده می شود. شرکت های انرژی به طور فزاینده ای از فناوری عملیاتی (OT) به عنوان فناوری دیجیتال استفاده می کنند. به عبارت دیگر ، وی اتصال و کنترل عناصری مانند کمپرسورهای گاز ، پستهای الکتریکی و شارژرهای وسایل نقلیه الکتریکی را با سیستم های فناوری اطلاعات (IT) آغاز کرد. این به این دلیل است که اپراتورها متوجه شده اند که این می تواند هزینه های عملیاتی را کاهش دهد ، کارایی را افزایش دهد و میزان انتشار را کاهش دهد. اما فقط چیزهای خوب می تواند وجود داشته باشد. این عناصر OT در معرض حملات سایبری قرار گرفته اند. تخمین زده می شود که 2.5 میلیارد دستگاه طی دو سال به اینترنت متصل شوند و بدیهی است که محیط زیست خطرناک خواهد شد.

با شروع صنعت انرژی برای دستیابی به دیجیتالی شدن عمده در سال 2020 ، انتظار می رود علاقه به امنیت OT بیش از هر زمان دیگری در سال 2021 افزایش یابد. این باید به منظور تقویت بنیان اکوسیستم در زمینه انرژی در حال ظهور به صورت دیجیتالی باشد. در آینده “دوران پس از تاج” ، این امنیت سایبری است که اجازه می دهد فقط از مزایای دیجیتالی شدن بهره مند شود. این حتی بیشتر است زیرا روندهای زیر در حال تحقق هستند.

روند №1: کار از راه دور و چشم انداز تهدید گسترده
برای دهه ها ، شرکت های انرژی تمام ماشین های خود را در کارخانه ها و تاسیسات با حصار ایمن کار می کنند. به طور طبیعی ، عملیات مربوط به ایمنی نیز به صورت متمرکز در این دیوار انجام شده است. تاج بلافاصله تغییر کرد. ما نمی توانستیم بر یک ساختار متمرکز پافشاری کنیم زیرا مجبور بودیم کارمندان خود را از خانه کار کنیم. من باید مطمئن شوم که همه کارها در خانه انجام شده است ، مثل اینکه در یک کارخانه باشد. تنها پاسخ اتصال دستگاههای OT به اینترنت بود.

در همان زمان فضای بسته ، شبکه بسته ، کاملاً باز. همه ارتباطات بین خانه و کارخانه و بین کارخانه و مشتری به کانال های بالقوه حمله تبدیل شده اند. از آنجا که این وضعیت کار از راه دور در سال 2021 تغییر نخواهد کرد ، شرکت های انرژی باید نحوه تهیه / پر کردن این کانال ها را در نظر بگیرند. با استفاده از روشهای دفاع دشوار است. ممکن است لازم باشد معماری امنیتی بازیابی شود و دانش فنی حادثه امنیت سایبری معرفی شود.

روند دوم: دیجیتالی شدن و تحول انرژی
صنعت انرژی های تجدیدپذیر به دلیل گرم شدن کره زمین و آب و هوای غیر عادی به آرامی در حال پیشرفت است. صنعت انرژی ، که در حال تحول دیجیتالی است ، همچنین از طریق یک مبدل اصلی انرژی در حال گذر است. و انتقال به انرژی های تجدید پذیر بسیار وابسته به فن آوری های دیجیتال است. اگر به انرژی خورشیدی ، انرژی باد ، امکانات ذخیره انرژی و سیستم های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی فکر می کنید ، می توانید به سرعت دلیل آن را دریابید. برخلاف گرما و انرژی هسته ای ، امکانات در همه جا پراکنده است. باید توسط فناوری دیجیتال کنترل شود.

شرکت های بزرگ و سازمان های دولتی در شکل گیری این روند پیشقدم هستند و مصرف کنندگان به طور فزاینده ای خواهان محصولاتی با محصولات “کم کربن” یا “غیر کربن” هستند. این بدان معناست که توجه مردم به هم جلب می شود ، اما هکرها نمی توانند در این مورد سکوت کنند. اگر سرمایه گذاران در یک اکوسیستم ایجاد شده توسط فناوری های دیجیتال متمرکز شوند ، امنیت سایبری یک عامل طبیعی است. هنگام آماده سازی برای یک کار جدید ، صنعت انرژی باید امنیت را در نظر بگیرد.

روند سوم: حمایت از دارایی های قدیمی
تأسیسات انرژی اجزای مربوط به دهه های گذشته است. از بیلهای نفتی گرفته تا خطوط لوله مختلف ، آنها مدتها قبل از رایج شدن فناوری دیجیتال در حال کار بودند. برای محافظت از این عوامل ، شرکتهای انرژی فوراً استراتژی “اشتراک شبکه” را انتخاب کرده اند. با این حال ، این یک استراتژی یکبار مصرف است. خیر ، دقیق تر ، از آنجا که این اجزای قدیمی نیز برای کاهش هزینه ها ، به حداکثر رساندن کارایی و کاهش انتشار باید دیجیتالی شوند ، شرکت ها به زودی با وضعیتی روبرو می شوند که از تقسیم شبکه راضی نخواهند بود. کمپرسورهای گاز ، چاه های روغن و توربین های مختلف اکنون باید با استفاده از فناوری دیجیتال کنترل و کار کنند.

وقت آن رسیده که شرکت های انرژی در صورت عدم موفقیت در نگهداری این دارایی ها ، هزینه دیجیتالی شدن آنها و هزینه های آنها را ارزیابی کنند. عدم انجام این کار ممکن است منجر به پولشویی ، سرقت از رازداری ، ناتوانی در کار یا از بین رفتن اعتماد مشتریان و شرکا شود. حتی جان کارمندان نیز می تواند به خطر بیفتد. پیش بینی همه این وقایع از قبل و تبدیل آنها به پول کار آسانی نیست ، اما این کار غیرممکن نخواهد بود ، زیرا حوادث در این کارخانه ها و تأسیسات همچنان ادامه دارد.

روند چهارم: تبدیل به یک شرکت سبک تر ، انعطاف پذیرتر و سریعتر
BP ، یک نیروگاه سنتی در صنعت انرژی ، اخیراً از طریق مدیرعامل خود برنارد لونی اعلام کرده است که “ما تجارت انرژی پاک خود را ادامه خواهیم داد.” تبدیل یک شرکت نفت به یک منبع تأمین انرژی پاک به این معنی است که این شرکت به طور فعال از قدرت آخرین فن آوری ها و نرم افزارها استفاده خواهد کرد و بنابراین به یک شرکت سبک تر ، انعطاف پذیرتر و سریعتر تبدیل خواهد شد.

شاید فقط BP نباشد و فقط شرکت های صنعت انرژی نباشند. شرکت هایی که می خواهند خود را با قدرت نرم افزار مسلح کنند ، به راحتی در همه صنایع یافت می شوند. این محیط نیاز به امنیت سایبری دارد. همه این پدیده ها را امنیت سایبری می نامند.

نوشته شده توسط: لئو سیمونوویچ ، زیمنس
[국제부 문가용 기자([email protected])]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز-توزیع مجدد ممنوع>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *