رانندگان زن مترو برای اولین بار در روزنامه العنباa

[ad_1]

دولت مترو مسکو روز یکشنبه اعلام کرد که پس از اصلاحات اخیر در قوانین روسیه که زنان را از مشاغل خاص خارج می کند ، برای اولین بار در تاریخ مدرن خود رانندگان زن استخدام کرده است.

اداره حمل و نقل عمومی ، که شبکه گسترده مترو پایتخت را اداره می کند ، گفت: “اولین زنان راننده قطار برقی در تاریخ اخیر کار خود را در مترو مسکو آغاز کرده اند.”

رانندگی با قطارهای مترو مسکو فقط به مردان دوران اتحاد جماهیر شوروی محدود می شود ، زیرا این کار در لیستی از مشاغلی قرار دارد که مقامات برای سلامتی زنان مضر می دانند. مترو مسکو در دوران اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده است و یکی از برجسته ترین بناهای برجسته رژیم کمونیستی محسوب می شود.

ممنوعیت پیگیری تعدادی از مشاغل زنان انتقاداتی را به دنبال داشت و در سپتامبر سال 2020 وزارت کار با صدور حکمی کاهش تعداد مشاغل اختصاص داده شده به طور انحصاری برای مردان را از 456 به حدود 100 مورد کاهش داد.

و انتقاداتی وجود داشته است که رانندگی با قطار در مترو برای زنان خطرناک است ، زیرا آنها به ساعتهای طولانی کار زیر زمینی احتیاج دارند و منتقدان اشاره می کنند که زنان نیز در مترو کار می کنند ، نظافت ، پرداخت جعبه و نظارت بر پله برقی را انجام می دهند.

اداره حمل و نقل عمومی مسکو گفت که رانندگی با قطار به دلیل توسعه فناوری قطارها دیگر “سنگین” نیست.

لیست قبلی که در سال 2000 تصویب شد ، زنان را از بخشهای معدن و متالورژی مستثنی کرده و از کار آنها در گروهی از مشاغل دیگر جلوگیری می کند ، به عنوان مثال ، آنها نمی توانند راننده اتوبوس ، ملوان یا مکانیک باشند.

با این حال ، تعدادی از مشاغل مندرج در لیست 2000 اکنون با حکم وزارت کار در دسترس زنان است.

اداره راه آهن روسیه همچنین اعلام کرده است که در سال 2021 راننده زن قطار استخدام می کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *