دو نمایشگاه در مورد ویکتور هوگو در پاریس روزنامه

[ad_1]

پاریس دو نمایشگاه به غول ادبیات فرانسه ویکتور هوگو اختصاص داده است ، یکی برای نقاشی های او و دیگری برای مراسم تشییع جنازه ، که در یکی از بزرگترین جمعیت در پایتخت فرانسه تا کنون برگزار شده است.

نمایشگاهی از 200 تابلوی نقاشی او ، که برای عموم ناشناخته است ، اولین بار پس از مرحله سنگ ، در خانه مرمت شده ویکتور هوگو در پلاس ووسژ در پاریس افتتاح شد و تا 21 نوامبر ادامه دارد.

این نویسنده تنها با این نقاشی ها به حلقه نزدیکان خود تعلق دارد که فقط در سال 1888 یعنی سه سال پس از مرگ وی در سال 1885 به شهرت رسید.

این نقاشی ها به بخشهای مختلفی تقسیم شده بودند که هر بخش حول موضوعی مانند دوستی ، عشق ، روح ، پاریس ، عزاداری و سایر موارد چرخیده بودند.

توجهات به کاریکاتورهایی مربوط می شد که مربوط به آخرین مرحله از زندگی او هستند و وی این کار را به درخواست لغو مجازات اعدام اختصاص داده است.

در مورد نمایشگاه “آزادی در پانتئون” که در زیرزمین نزدیک آرامگاه وی برگزار شد ، این عکس ، نقاشی و سایر موارد مربوط به مراسم خاکسپاری هوگو را به یاد می آورد.

مراسم خاکسپاری این نویسنده یک رویداد بود زیرا وی در جمعیتی که حدود دو میلیون نفر تخمین زده می شد شرکت کرد.

به عنوان مثال ، در میان نمایشگرهای جالب ، یک تبلیغ طبقه بندی شده وجود دارد که می گوید: “مراسم تشییع جنازه ویکتور هوگو. 60 صندلی برای اجاره در طبقه اول خیابان سن ژرمن”.

نمایشگاه پانتئون تا 26 سپتامبر ادامه خواهد داشت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *