دانشگاه بریتانیا به دلیل حمایت مالی عذرخواهی می کند روزنامه العنباa

[ad_1]

کالج دانشگاهی لندن از نقشی که در ترویج تحقیقات “بومی شناسی” ایفا کرده است ، که عمدتا در اوایل دهه 2000 تأمین می شود ، ابراز تاسف می کند. این دانشگاه قول داده است که شرایط کارگران و دانشجویان معلول را بهبود بخشد و به افشای میراث فاجعه بار جنبش محکومیت توجه بیشتری نشان دهد.

بیانیه دانشگاه اضافه کرد که این ایدئولوژی خطرناک این تصور مشکوک را تقویت می کند که تنوع در زندگی بشر می تواند ارزش های مختلفی را منتقل کند ، که بسیاری از وحشتناک ترین جنایات تاریخ بشر مانند نسل کشی ، مرگ اجباری ، استعمار و اشکال دیگر را توجیه می کند. کشتار جمعی و آزار و اذیت قومی.

گاردین گزارش داد که عذرخواهی این دانشگاه برای ترویج تحقیقات بومی ، که اهداف نژادپرستانه و تبعیض آمیز داشته است ، آخرین تلاش دانشگاه برای فاصله گرفتن از روابط خود با طرفداران چنین تحقیقاتی ، مانند بنیانگذار و سرمایه گذار آن ، سر فرانسیس گلتون بود.

این عذرخواهی در پاسخ به گزارش اخیر کمیته مستقل دانشگاه در زمینه تحقیقات مهندسی ژنتیک صورت گرفته است. علاوه بر این ، در سال 2018 مشخص شد که یک استاد دانشگاه کنفرانسی درباره تحقیقات نژادی برگزار کرد و در میان سخنرانان طرفداران برتری نژاد سفید بودند.

سال گذشته ، این دانشگاه نام سالن های سخنرانی را به گلتن و اساتیدی تغییر داد که ریاست گروه های بومی دانشگاه را بر عهده داشتند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *