تکنیک میکروسکوپ اجازه می دهد تا تصویری دقیق از روند جنینی ارائه شود پژوهش

[ad_1]

تصویری که اصول p-ESEM را نشان می دهد

یک تکنیک جدید میکروسکوپی ایده بهتری را در مورد نحوه تشکیل قطرات و حباب ها به محققان ارائه داده است. این درک جدید می تواند محققان را قادر به طراحی موادی کند که میکروب حباب ها و قطرات را کنترل می کنند – جنبه اساسی بسیاری از فرآیندهای صنعتی.

تشکیل حباب و قطرات اساس بسیاری از فرآیندهای شیمیایی است ، از وقایع اساسی مانند جوش و چگالش گرفته تا واکنش های پیچیده مانند جداسازی آب. اکنون یک روش جدید میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) به محققان این امکان را داده است تا روند جنین را با جزئیات بیشتری نسبت به گذشته مشاهده کنند.

تیم تحقیقاتی ، به رهبری اِولین وانگ از انستیتوی فناوری ماساچوست ، ایالات متحده ، از یک محیط افزایش یافته فاز برای تجزیه و تحلیل توزیع مکان های هسته در هنگام تراکم ، رسوب بخار شیمیایی و تکامل هیدروژن استفاده می کنند. با استفاده از این روش ، تیم وانگ می تواند مستقیماً الکترونها را در مقیاس زیر یک میکرومتر رسم کند ، به آنها امکان می دهد یک تصویر دقیق از مکانهای هسته سازی بسازند.

این گروه نشان داد که همانطور که انتظار می رود ، تراکم محلهای هسته سازی توسط توزیع پواسون کنترل می شود. با این حال ، توزیع فضایی – فاصله نزدیکترین همسایه – از توزیع ریلی پیروی می کند ، که غیر منتظره بود ، با توجه به اینکه مهندسان شیمی برای دهه ها پیشنهاد داده اند که این امر توسط توزیع پواسون نیز کنترل می شود.

درک این پدیده میکروسکوپی به دانشمندان تصور بهتری از رفتار ماکروسکوپی بسیاری از مواد می دهد. محققان می گویند ابزار جدید SEM به آنها کمک می کند تا نقش توزیع سایت هسته را در انتقال گرما با تغییر فاز ، واکنش های تکامل گاز و رشد مواد درک کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *