توافقنامه بودجه اتحادیه اروپا با 1.1 میلیارد یورو اضافی شورای تحقیقات اروپا را تحریک می کند اخبار

[ad_1]

شورای تحقیقات اروپا (ERC) تنها چند هفته قبل از شروع برنامه تحقیقاتی جدید اتحادیه اروپا ، Horizon Europe ، 1.1 میلیارد یورو بودجه اضافی تأمین کرد. یک جلسه مذاکره شبانه در هفته گذشته به بن بست 1.8 تریلیون یورویی بودجه اروپا و بهبود 750 میلیارد یورویی ناشی از مخالفت های مجارستان و لهستان مبنی بر پیوند پرداخت ها به حاکمیت قانون پایان داد. .

دستیابی به موفقیت به این معنی بود که کشورهای عضو می توانند نحوه اختصاص 4 میلیارد یورو اضافی برای تحقیقات را که در نتیجه جریمه های بعدی اعمال شده توسط کمیته تجارت و توافق ماه گذشته پارلمان حاصل خواهد شد ، بررسی کنند.

جامعه پژوهشی با خیالی آسوده – و استعفا – از استقبال از توافق استقبال می کند که دیگر هیچ سرمایه گذاری در پیش نیست. این بدان معنی است که ERC به طور کلی 14.2 میلیارد یورو قیمت برای سال 2018 دریافت می کند – یا 17 درصد از کل قابلمه Horizon Europe – همان نسبت اختصاص یافته به برنامه فعلی Horizon 2020. ژان پیر بورگوین، گفت که برای جلوگیری از رکود به حداقل 14.75 میلیارد یورو نیاز دارد. متوسط ​​بودجه سالانه مشابه بودجه Horizon 2020 خواهد بود. اما این افزودن می تواند به او امکان دهد 4000 محقق بیشتر در تیم های فعلی را بیش از آنچه که انتظار داشت تأمین کند.

بورگینیون اشاره می کند که بودجه قابل مقایسه با ERC در چین بیش از 2000 یورو برای هر محقق است ، در حالی که در ایالات متحده این رقم بیش از 3400 یورو برای هر محقق است. رقم اروپا زیر 1300 یورو است. “علیرغم تلاش های ملی برای افزایش بودجه تحقیق و توسعه ، می توان ادعا كرد كه بودجه ERC و بودجه انجام چنین اقداماتی در سطح ملی باید بین 50٪ تا 260٪ بیشتر از حال حاضر باشد ، به محققان اروپایی فرصت های قابل مقایسه ای برای دریافت کمک های مالی بزرگ و معتبر در سطح جهانی در سطحی که همتایان آنها در ایالات متحده و چین از آن بهره می برند ، بدهند. ”

در بیانیه ای ، اتحادیه دانشگاه های تحقیقاتی اروپا گفت: “عجیب است که حتی در چنین دوره هایی ، سران کشورها و دولت ها تمایل کمتری برای تأمین بودجه مناسب تحقیقات ، نوآوری و آموزش دارند.” این سازمان اضافه کرد ، حتی با اضافه شدن این موارد ، شورای علمی ERC باید “معجزه کند”.

برنامه بورسیه تحقیقاتی ماری اسكودوفسكا-كوری 314 میلیون یورو اضافی دریافت كرد و 257 میلیون یورو دیگر نیز برای زیرساخت های تحقیقاتی در نظر گرفته شد ، به طوری كه بیش از یك سوم بودجه اروپا افق بودجه ستون تحقیقاتی عالی این برنامه را تأمین می كند. با این حال ، برنده بزرگ ستون 2 این برنامه است ، که چالش های جهانی مانند تغییر اقلیم و رقابت صنعتی را برآورده می کند و بیش از نیمی از بودجه Horizon Europe را تصاحب می کند.

ERC می گوید که برنامه های اعطای کمک مالی تا سپتامبر 42 درصد نسبت به سال 2019 افزایش یافته و نگران است که با کاهش سرمایه گذاری در تحقیقات مرزی در سطح ملی ، تقاضا فقط بیشتر شود. در آخرین دوره تأمین مالی خود ، که هفته گذشته اعلام شد ، 24 محقق انگلیسی در اواسط حرفه خود برنده کمک مالی شده اند و 50 فرد کمک کننده پروژه های خود را در انگلستان اجرا می کنند. با پایان یافتن گفتگوهای پس از Brexit ، هنوز مشخص نیست که انگلیس به Horizon Europe می پیوندد یا خیر. قوانین این انجمن هنوز عمومی نیست ، اما ERC درک می کند که به لطف کمک های کشورهای مرتبط با توجه به میزان بودجه ERC که به آنها اعطا می شود ، بودجه بیشتری دریافت خواهد کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *