بیکاری و پس انداز بالا در ایرلند روزنامه العنباa

[ad_1]

آمارهای رسمی نشان می دهد که نرخ بیکاری در ایرلند در دسامبر گذشته بالای 20 درصد باقی مانده است ، زیرا این کشور هنوز از تأثیر اقتصادی محدودیت هایی که برای جلوگیری از گسترش ویروس جدید کرونا استفاده می کند ، رنج می برد.

طبق اداره مرکزی آمار ایرلند ، نرخ بیکاری در ماه گذشته ، از جمله کسانی که از مزایای بیکاری مربوط به بیماری همه گیر استفاده می کنند ، به 20.4 درصد در مقایسه با 21 درصد در نوامبر گذشته رسیده است.

کاتالینا گونزالس از اداره مرکزی آمار گفت که “بحران عروق کرونر” در حال ظهور “تأثیر عمده ای بر بازار کار” دارد.

براساس اداره آماری مرکزی ، در صورت حذف کارگران از کارافتاده در نتیجه همه گیری ، که می تواند برای برخی از آنها موقت باشد ، حدود 7٪ از جمعیت ایرلند را می توان بیکار دانست.

آوریل گذشته ، نرخ بیکاری در ایرلند در اولین محاصره جهش کرد تا بیماری همه گیر را به رکورد 28.2٪ محدود کند.

ایرلند اندکی قبل از کریسمس از محاصره ملی جدید خبر داد و بسیاری از شرکت ها را مجبور کرد برای سومین بار از زمان ابتلا به بیماری همه گیر تعطیل شوند.

از سوی دیگر ، بر اساس داده های بانک مرکزی ایرلند ، محاصره ها پس انداز در ایرلند را به سطح بالاتری افزایش داده است

این بانک اعلام کرد سپرده خانگی ایرلندی در ماه نوامبر گذشته از 124 میلیارد یورو (152.5 میلیارد دلار) فراتر رفت ، به دنبال محدودیت “که همچنان توانایی و تمایل مردم به هزینه را کاهش می دهد و به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ممکن است منجر به پس انداز بیشتر شود”. “از ترس عواقب این بیماری همه گیر در آینده.

محدودیت های ایرلند طولانی ترین و گسترده ترین در اروپا است که اغلب در بالای شاخص دانشگاه آکسفورد قرار دارد ، که شدت واکنش دولت ها به یک بیماری همه گیر را اندازه گیری می کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *