بلغارستان دورافتاده شهری هوشمند با پتانسیل بی پایان برای رشد

[ad_1]

پیش بینی می شود این پروژه ها با شروع صورتحساب های دولت ، خدمات شهری و حمل و نقل به شهرهای محلی گسترش یابد.
پروژه های افزایش یافته برای شهرهای هوشمند بر اساس بودجه اتحادیه اروپا

[보안뉴스 엄호식 기자] شهر هوشمند به شهری گفته می شود که با ادغام و تلفیق فناوری های جدید مانند ICT و داده های بزرگ و زیرساخت های شهری برای بهبود رقابت و کیفیت زندگی شهر ، مشکلات مختلف شهری را حل کرده و خدمات پایدار شهری را ارائه می دهد. نمونه های معمول شامل “مدیریت ازدحام با کمک سیستم حمل و نقل هوشمند” ، “پیشگیری از وقوع جرم و بلایا از طریق نظارت تصویری هوشمند” و “مصرف انرژی مناسب از طریق یک شبکه هوشمند” است.

[이미지=utoimage]

تقاضا برای شهرهای هوشمند در اروپا نیز به دلیل روند جهانی شهرنشینی در حال افزایش است ، اما روند مربوطه هنوز به بلغارستان سرایت نکرده است. در بلغارستان ، اخیراً پروژه های شهرهای هوشمند مبتنی بر بودجه اتحادیه اروپا در حال افزایش است.

نام رسمی بلغارستان جمهوری بلغارستان است. بلغارستان با پنج کشور در جنوب شرقی اروپا شامل رومانی در شمال ، ترکیه در جنوب شرقی ، یونان در جنوب ، مقدونیه در جنوب غربی و مناطقی از صربستان و مونته نگرو از غرب با مجموع 28 کشور همسایه است. در شرق دریای سیاه است و این تنها کشور در بالکان است که به دموکراسی سازی مسالمت آمیز دست یافته است. وی در سال 2004 به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و در سال 2007 به اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) پیوست.

▲ 1979 ~ 2019 کشورهای عضو اتحادیه اروپا و میزان شهرنشینی بلغارستان (واحد:٪)[자료=Worldbank Open Data (KOTRA 소피아무역관 재구성)]

شهر هوشمند بلغارستان در مراحل اولیه نیست
به نظر می رسد فضای هوشمند برای تبلیغ شهرهای بلغارستان هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد. طبق ارزیابی خود بلوغ دیجیتال شهر هوشمند ، که در ژوئیه 2019 برای موسسات بزرگ مربوط به شهرهای هوشمند (دولت ، دانشگاه ها ، شرکت ها و غیره) در صوفیه انجام شد ، سطح دیجیتال بالغ مرتبط با شهرهای هوشمند بلغارستان پایین است متوسط ​​، به ویژه برای پروژه ها بزرگترین مشکل کمبود بودجه برای این کار و کمبود خدمات محلی برای حمایت از یک شهر هوشمند بود. علاوه بر این ، زیرساخت های ضعیف فناوری اطلاعات محلی یکی دیگر از موانع پیشبرد پروژه های محلی شهر هوشمند است.

براساس شاخص اقتصاد و جامعه دیجیتال (DESI) ، که رقابتی دیجیتال کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ارزیابی می کند ، بلغارستان دارای شاخص DESI 36.4 واحد در سال 2020 است که نسبت به سال قبل 2.6 واحد افزایش دارد ، اما در رتبه 28 قرار دارد برای دومین سال متوالی (2019-2020) کمترین میزان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

DESI شاخصی است که کمیسیون اروپا هر ساله رقابت دیجیتالی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را ارزیابی می کند و از پنج عنصر دقیق تشکیل شده است:

رتبه بندی 2020 DESI رتبه بندی کشورهای عضو اتحادیه اروپا[자료=DESI 2020(European Commission)]

علاوه بر این ، در رتبه بندی شهر هوشمند ، که توسط IESE Business School منتشر شده است ، یک مدرسه تجارت در دانشگاه ناوارو در اسپانیا ، صوفیه ، پایتخت بلغارستان ، از بین 174 کشور در رتبه 116 قرار دارد.

رتبه بندی در زمینه ارزیابی شهر هوشمند جهان در صوفیه ، بلغارستان[자료=IESE 비즈니스 스쿨]

شهری هوشمند که توسط شهرهای بزرگ اداره می شود
با وجود زیرساخت های ضعیف محلی فناوری اطلاعات در بلغارستان ، پروژه های شهر هوشمند در شهرهای بزرگی مانند صوفیه و بورگاس از طریق بودجه اتحادیه اروپا تبلیغ می شوند. شهر صوفیا به طور مشترک پروژه آزمایشی Sofia Digital Twin را تبلیغ می کند ، که به شما امکان می دهد با تولید مجدد صوفیه در فضای مجازی و همکاری GATE ، یک موسسه محلی برای تحقیقات داده های بزرگ ، جلوه های سیاسی را از قبل تجزیه و تحلیل کنید. علاوه بر این ، در سال 2020 ، از طریق پروژه Wifi4EU ، یک شبکه Wi-Fi عمومی ساخته شد که شهروندان می توانند در 22 مکان عمومی اصلی شهر مانند خیابان ویتوشکا از آن استفاده کنند.

پروژه Wifi4EU یک پروژه بودجه ای توسط اتحادیه اروپا است که از ایجاد شبکه های Wi-Fi در مکان های عمومی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا پشتیبانی می کند و بلغارستان از سال 2018 تا 2020 از این پروژه در 232 شهر از جمله صوفیه پشتیبانی می کند.

عمده پروژه های اصلی شهر هوشمند Sofia City[자료=SOFIA Knowledge city&Innovative Sofia 자료 종합 / KOTRA 소피아무역관 재구성]

شهر بورگاس همچنین پروژه های مختلفی را برای یک شهر هوشمند ترویج می کند. نماینده “Smart Burgas” است. شهر بورگاس در زمان واقعی اطلاعات مفیدی را برای زندگی روزمره مانند آب و هوا ، ترافیک و آلودگی هوا رصد می کند و آنها را از طریق Smart Burgas در اختیار شهروندان قرار می دهد. علاوه بر این ، اطلاعات هوشمند ترافیکی در حال تبلیغ است ، که می تواند برنامه های حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ها را در زمان واقعی و همچنین چراغ های خیابانی هوشمند را کنترل کند که به طور خودکار کار را با توجه به محیط تنظیم می کنند.

B بورگاس هوشمند در شهر بورگاس[자료=부르가스 시의 Smart Burgas 웹사이트 캡쳐]

شرکت های بزرگی که شهرهای هوشمند بلغارستان را می سازند
با افزایش تعداد پروژه های شهر هوشمند در بلغارستان ، یک اکوسیستم فناوری متصل به هم متشکل از شرکتهای نوپای محلی در حال شکل گیری است. یکی از شرکتهای پیشرو Develiot است ، یک شرکت نوپا است که خدمات تجزیه و تحلیل جو را در زمان واقعی ارائه می دهد. این شرکت در جایزه استارتاپ اروپای مرکزی در سال 2019 به عنوان بهترین استارتاپ بلغارستان انتخاب شد و به سرعت در حال رشد است ، از جمله مشارکت با شرکت های بزرگ ارتباط از راه دور محلی مانند A1 و VIVACOM.

علاوه بر این ، شرکت های نوپای مختلف مانند Modeshift ، خدمات جمع آوری بلیط خودکار ، ENOVA H2O ، که راه حل های مدیریت کیفیت آب را ارائه می دهد ، و ADD-Bulgaria (روشنایی خیابان هوشمند) و Alocor (مدیریت هوشمند ساختمان) در حال شکل گیری شهر هوشمند هستند. اکوسیستم در بلغارستان.

state وضعیت فعلی شرکت های بزرگ مربوط به شهر هوشمند در بلغارستان[자료=각사 홈페이지, KOTRA 소피아무역관]

گسترش پروژه شهر هوشمند ، چراغ سبز برای شرکت های محلی
در بلغارستان ، از آنجا که انتظار می رود تقاضا برای شهرهای هوشمند در آینده به شهرهای محلی گسترش یابد ، انتظار می رود شرکت های کره ای وارد بازار محلی مرتبط با شهرهای هوشمند شوند. گزارش ارزیابی چالش شهرهای دیجیتالی اتحادیه اروپا ، که توسط اتحادیه اروپا منتشر شده است ، مناطق مدیریت عمومی ، خدمات و حمل و نقل را به عنوان پروژه های شهر هوشمند ارائه می دهد که انتظار می رود در آینده در صوفیه امیدوار کننده باشد.

▲ چشم انداز پروژه امیدوار کننده برای یک شهر هوشمند در صوفیه[자료=DIGITAL CITIES CHALLENGE – Assessment report for the city of Sofia]

گچف ، مدیرعامل Devliot ، یک استارت آپ محلی هوشمند ، در مصاحبه با دفتر فروش KOTRA در صوفیه گفت: “صوفیه و بورگاس هنوز رهبران شهرهای هوشمند هستند ، اما بسیاری از شهرهای محلی به شهرهای هوشمند علاقه مند هستند و در حال معرفی آنها هستند. “او گفت.

در نتیجه ، مدیر تجاری صوفیه توصیه کرد که با افزایش علاقه به شهرهای هوشمند در شهرهای روستایی بلغارستان ، توجه به پروژه های شهر هوشمند نه تنها در شهرهای بزرگ بلکه در شهرهای روستایی نیز ضروری به نظر می رسد.

با این حال ، شهرهای محلی معمولاً به دلیل بودجه ناکافی در مقایسه با کلانشهرها مانند صوفیه و بورگاس در تأمین بودجه پروژه مشکل دارند ، بنابراین اگر پروژه پیشنهاد شود ، از جمله نحوه تأمین اعتبار ، گفته می شود که رابطه شرکت های کره ای با افزایش رقابت در خرید. علاوه بر این ، از آنجا که اخیراً شرکت های نوپای مرتبط با شهرهای هوشمند در بلغارستان در حال رشد هستند ، این می تواند راه خوبی برای ایجاد مشارکت از طریق اتحاد فناوری یا سرمایه گذاری سرمایه گذاری با شرکت های مربوطه هنگام ورود به بازار محلی باشد.
[엄호식 기자([email protected])]

www.boannews.com) کلیه حقوق محفوظ است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *