اینتل علی رغم نتایج مناسب سه ماهه چهارم ، 9٪ کاهش داشته است

[ad_1]

اینتل به عنوان یک شرکت امنیتی بسیار خوب شناخته شده است. با این وجود نمی توان از افت 9 درصدی سهام به دلیل هک شدن جلوگیری کرد. اگرچه این حمله رویدادی نبود که بتواند تأثیر زیادی بگذارد ، اما عملکرد اینتل در سه ماهه چهارم خوب بود.

[보안뉴스 문가용 기자] قیمت سهام اینتل 9٪ کاهش یافت. این به دلیل گزارش درآمد سه ماهه چهارم است که هفته گذشته منتشر شد. خود گزارش هیچ مشکلی نداشت. رتبه ها نسبتاً خوب بودند. این واقعیت که این گزارش مدتی پیش به دلیل یک حادثه هکر منتشر شد ، دلیل مهم سقوط قیمت سهام بود.

[이미지 = utoimage]

بر اساس گزارش فایننشال تایمز ، مدیر مالی اینتل جورج دیویس با صدور بیانیه ای اذعان کرد که “شخصی دسترسی غیرقانونی به اطلاعات مربوط به امور اقتصادی اینتل داشته است.” درست قبل از انتشار گزارش عملکرد بود. اینتل تأیید کرد که این مجرم برای به دست آوردن داده های مربوط به گزارش عملکرد به سایت روابط عمومی اینتل وارد شده و گزارش را شش دقیقه زودتر از برنامه منتشر شده منتشر کرده است.

دیویس جزئیات بیشتری در مورد حادثه هک منتشر نکرد. به عبارت دیگر ، اصلاً مشخص نیست که آیا فرد مظنون به حمله کننده است ، چگونه موفقیت دسترسی داشته یا اطلاعات دیگری به بیرون درز کرده است. با این حال ، سخنگویی در مصاحبه با رسانه ها تأیید کرد که این امر به دلیل نقض شبکه داخلی اینتل نبوده است.

“قبل از زمان برنامه ریزی شده برای اطلاعات اینفوگرافیک سه ماهه درآمد ، اطلاعات نشتی وجود داشت و به محض تأیید این واقعه توسط شرکت ، برنامه انتشار سود بهبود یافت. ما نتوانستیم هیچ نشانه ای از مصالحه در شبکه اینتل را پیدا کنیم و اقدامات لازم برای اطمینان از عدم تکرار حوادث مشابه در آینده انجام شد. “این چیزی است که سخنگو از طریق Dark Reading خارجی گفت.

به دلیل این حادثه قیمت سهام اینتل در آخر هفته 9 درصد کاهش یافت. اگرچه محتوای گزارش نتایج سه ماهه چهارم که شش دقیقه زودتر منتشر شد ، از آنچه انتظار می رفت رضایت بخش تر بود. طبق یک گزارش منتشر شده ، درآمد سه ماهه چهارم اینتل 20 میلیارد دلار بود که کمی کمتر از مدت مشابه در سال 2019 بود. با توجه به شیوع ویروس کرونا ، می توان آن را مطلوب ارزیابی کرد و در واقع بیش از انتظارات وال استریت بود.

ماکس وتر ، مدیر ارشد سایبری در شرکت امنیتی Immersive Labs ، گفت: “کاهش 9 درصدی قیمت سهام اینتل ارزش امنیت سایبری را نشان می دهد.” “به جای گزارش بد بودن عملکرد ، این واقعیت که گزارش از قبل به دست هکرها افتاده و از قبل منتشر شده است ، بنابراین در واقع بر قیمت سهام تأثیر می گذارد. مهاجمان سایبری برای خسارت مالی نیازی به برداشت پول از حساب ندارند. “

همچنین مهم است که حتی یک شرکت غول پیکر ، یکی از اولین در صنعت فناوری اطلاعات و امنیت ، مانند اینتل ، می تواند از حمله نشت در امان باشد. همین ماه گذشته ، مایکروسافت ، یک مجتمع تجاری در موقعیتی مشابه Intel ، نیز اعلام کرد که توسط مهاجمین عامل انفجار SolarWinds نقض شده است. در آن زمان مهاجمان به زیرساخت های ابری مایکروسافت دسترسی داشتند. درست قبل از آن ، FireEye ، یک شرکت امنیتی بزرگ ، نیز مورد نقض قرار گرفت. مهاجمان گفتند که آنها به ابزارهای RED دسترسی داشتند.

هیتش شت ، مدیر اجرایی شرکت امنیتی وکترا گفت: “یک بار دیگر ثابت شده است که هیچ سازمانی در کره زمین نمی تواند از حملات هکرها و نشت اطلاعات در امان باشد.” مایکروسافت و FireEye که اندکی قبل دچار هکر شدند ، همان هستند. “” برخی از شرکتهایی که از نظر امنیتی بسیار خوب شناخته می شوند با زنجیره ای از این دست روبرو هستند. وضعیت واقعی سایر سازمانها چگونه است؟ “

خلاصه 3 خط
1. اینتل هفته گذشته گزارش درآمد هک شده بوریابوریا را منتشر کرد.
2. اگرچه گزارش خوب بود ، به دلیل هک شدن قیمت سهام 9٪ کاهش یافت.
3- هکرها حتی اگر مستقیماً پول را سرقت نکنند ، می توانند خسارت مالی به شرکت ها وارد کنند.

[국제부 문가용 기자([email protected])]

www.boannews.com) پخش غیرمجاز-توزیع مجدد ممنوع>

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *