ایالت اورگان آمریکا پرونده ای را اعلام کرد روزنامه

[ad_1]

ایالت اورگان آمریکا به دلیل موج شدید گرما که هفته ها پس از گرمای قبلی و مجموعه ای از آتش سوزی های ویرانگر رخ داد ، وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

کیت براون فرماندار ایالت اورگان در بیانیه ای گفت: “ایالت با موج شدید دیگری از گرما روبروست و ضروری است که سازمان های دولتی منابع لازم برای کمک به حفاظت و سلامت مردم اورگن را داشته باشند.”

وی از ساکنان ایالت خواست اقدامات پیشگیرانه ای را برای حفظ خود و خانواده خود انجام دهند ، از جمله نوشیدن مایعات فراوان و ماندن در مکان های خنک.

وضعیت فوق العاده از روز سه شنبه آغاز شد و تا جمعه (20 آگوست) ادامه خواهد داشت ، در حالی که سازمان هواشناسی ملی هشدارهایی مبنی بر افزایش دمای هوا در بسیاری از شهرستانهای این ایالت صادر کرده و پیش بینی می شود دمای هوا در برخی مناطق از 40 درجه سانتیگراد فراتر رود.

در جریان موج گرما که اورگن را در ماه ژوئن گذشته تحت تاثیر قرار داد ، درجه حرارت در مناطقی مانند پورتلند به حدود 47 درجه سانتیگراد رسید و این موج باعث مرگ چندین نفر ، به ویژه در میان افراد مسن شد.

در اواخر ماه ژوئیه ، مقامات ایالتی آتش نشانان را از کالیفرنیا و یوتا به مونتانا فراخواندند تا آتش بزرگ در بوتلگ را خاموش کنند و اورگان با مجموعه ای از آتش سوزی ها مواجه شد که مناطق وسیعی از زمین های کشاورزی و خانه ها را از بین برد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *