اشپیگل ، بنیانگذاران Biontech هشدار می دهد روزنامه العنباa

[ad_1]

بنیانگذاران Biontech گفتند که این شرکت با همکاری شریک خود Pfizer برای افزایش تولید واکسن Covid-19 خود در حداکثر ظرفیت کار می کند و هشدار دادند که تا زمان معرفی سایر واکسن ها ، شکاف در عرضه وجود خواهد داشت.

شرکت آلمانی Biontech اولین بار در رقابت واکسن بود ، اما به دلیل مجوز دادن نسبتاً دیر هنگام واکسن توسط مقام بهداشت اتحادیه اروپا و کوچک بودن درخواست ارائه شده توسط بروکسل ، واکسن آن به آرامی وارد اتحادیه اروپا می شود.

تاخیر در تولید واکسن تولید محلی باعث ایجاد وحشت در آلمان شده است ، زیرا بعضی از مناطق مجبور شده اند واکسیناسیون را چند روز پس از آغاز کار متوقف کنند.

اوگور شاهین ، مدیر عامل Biontech در بیانیه ای برای خبرنامه هفتگی اشپیگل گفت: “در حال حاضر ، اوضاع خوب نیست ، یک خلا وجود دارد زیرا کمبود واکسن های مجاز دیگر وجود دارد و ما باید این خلا را با واکسن خود پر کنیم.”

شاهین Biontech را با همسرش Ozlem Toragi که مدیر ارشد پزشکی شرکت است تأسیس کرد. آنها گفتند که این اشتباه تصمیم اتحادیه اروپا برای گسترش دامنه درخواستها تا زمان تأیید سریع واکسنهای بیشتر است.

ایالات متحده 600 میلیون دوز واکسن Pfizer-Bionic را در ماه ژوئیه سفارش داد ، در حالی که اتحادیه اروپا برای سفارش نیمی از این مقدار تا نوامبر منتظر ماند.

توراجی به اشپیگل گفت: “در برهه ای مشخص شد كه پذیرفتن آن به این سرعت ممكن نیست.” وی افزود: “در آن زمان تحقق خواسته های زیر خیلی دیر بود.”

تولید جدید

شاهین گفت كه Biontech امیدوار است كه پیش از موعد مقرر در ماه فوریه خط تولید جدیدی در ماربورگ آلمان راه اندازی كند و پیش بینی می شود 250 میلیون دوز در نیمه اول سال 2021 تولید شود.

همچنین مذاکراتی با شرکت های پیمانکاری در حال انجام است و باید در اواخر ژانویه وضوح بیشتری در این مورد وجود داشته باشد.

ینس اسپان ، وزیر بهداشت آلمان در توییتر خود گفت که مقامات آلمانی برای شروع سریع در ماربورگ همه تلاش خود را انجام می دهند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *