آینده کشاورزی در زمینه های عمودی جهان روزنامه العنباa

[ad_1]

علیرغم پیشرفت بزرگی که بشر در زمینه کشاورزی و تکنیک های صرفه جویی در غذا به دست آورد ، آینده امنیت غذایی در جهان همچنان مورد نگرانی است ، خصوصاً با توجه به افزایش زیاد تعداد مردم به دلیل کاهش زمین های کشاورزی درجه ای که نشنال جئوگرافیک به حفاظت از محیط زیست مربوط است اخیراً پیش بینی شده است که تا سال 2050 بیش از دو میلیارد نفر برای تغذیه وجود خواهند داشت ، در حالی که مناطق مناسب برای آبیاری و کشاورزی همان مناطق باقی می مانند .

با توجه به این مشکل فوری ، یک استارت آپ کشاورزی ایالات متحده مستقر در سانفرانسیسکو ایده جدیدی ایجاد کرده است که می تواند به یافتن راه حل کمک کند. Nat Story که به ایجاد Plenty کمک کرده است ، می خواهد روش جدیدی برای کشاورزی ابداع کند.

ایده Story حول ایجاد زمینه های عمودی در یک فضای کنترل شده مصنوعی می چرخد ​​و این پروژه در حال حاضر 400 میلیون دلار بودجه از اریک اشمیت ، رئیس سابق گوگل ، جف بزوس ، رئیس آمازون و سافت بانک را تأمین کرده است.

این شرکت می گوید که مساحت میدان عمودی از 2 دکتار بیشتر نخواهد بود ، اما مقداری سبزیجات و میوه معادل تولید حدود 720 دکتار زمین کشاورزی فراهم می کند و آب و هوا ، روشنایی و آبیاری توسط ربات هایی که تحت سیستم هوش مصنوعی کار می کنند کنترل می شود. . هدف از این آزمایش ادامه کار در شرایط ایده آل در طول سال و همچنین بازیافت آب در نتیجه فرآیند تبخیر کشاورزی و استفاده مجدد از آن برای آبیاری است.

سیستم هوش مصنوعی رشد محصولات را کنترل می کند و به طور مداوم شرایط محیطی مانند دما ، مقدار آب و نور را تنظیم می کند تا بهترین شرایط برای رشد محصول فراهم شود.

این شرکت تأکید کرد که این ایده کاملاً م isثر است ، زیرا در مقایسه با فعالیت های سنتی کشاورزی به 99٪ سطح زمین کشاورزی و 95٪ آب کمتر برای آبیاری نیاز دارد.

سایت فناوری TechExplore به نقل از Nat Story گفت: “تصور کنید یک مزرعه با مساحت 1500 هکتار ، در یک منطقه بزرگتر از اندازه یک فروشگاه مواد غذایی ، با افزایش 350 برابر بازده محصولات کشاورزی تصور کنید.”

وی تأکید کرد که در این دوره ، هنگامی که فعالیت های کشاورزی تحت تأثیر بیماری ها ، آتش سوزی جنگل ها و طوفان ها قرار می گیرد ، ایده ارائه شده توسط Plenty نقش مهمی در تثبیت زنجیره غذایی در آینده خواهد داشت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *