آیا آغاز اولیه تکامل واقعاً مهم است؟ روزنامه العنباa

[ad_1]

کنسرت های زنده که نوآوری نوازندگان ماهر را به نمایش می گذارد از جمله بسیاری از سنت های جشن است که تحت تأثیر محدودیت های همه گیر ویروس کرونا در سال جاری تحت الشعاع قرار گرفته است. این نوازندگان با استعداد اغلب می توانند بسیار روان عمل کنند و به راحتی می توان ساعت های بی شماری از آموزش را که به زیرکی آنها منجر شده دست کم گرفت.

اما آیا تسلط بر پخش موسیقی می تواند موارد دیگری باشد؟ آیا همانطور که برخی مطرح می کنند ، یک دوره مقدماتی اولیه در زندگی یک فرد وجود دارد که مغز به ویژه پذیرای یادگیری موسیقی است؟ بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله Psychological Science منتشر شده ، بعید به نظر می رسد پاسخ این سوال باشد.

لورا ویسلدیک ، محقق موسسه کارولینسکا در سوئد که یکی از شرکت کنندگان اصلی در این مطالعه است ، گفت: “این یک مشاهده رایج است که نوازندگان موفق اغلب آموزش موسیقی خود را زودهنگام آغاز می کنند.”

“یکی از توضیحات بسیار بحث شده این است که ممکن است دوره ای در اوایل کودکی وجود داشته باشد که در آن مغز به ویژه به تحریک موسیقی حساس باشد. با این حال ، ما دریافتیم که توضیح اینکه چرا شروع زودرس مهم است ، شاید پیچیده تر باشد و جالب تر از آنچه قبلا تصور می شد ، “او اضافه کرد. طبق مطالعه Neuroscience News.

در حالی که مطالعه جدید این ایده را پشتیبانی می کند که شروع زودهنگام با سطح بالاتری از مهارت های موسیقی و موفقیت در بزرگسالی همراه است ، دلایل این امر ممکن است بیشتر به تأثیر خانواده مربوط شود – مانند عوامل ژنتیکی و محیط خانواده که موسیقی را ترویج می کند – و همچنین کل زمان تمرین جمع شده ، که بیش از آنهایی است که بعداً در زندگی شروع می شود.

ویزلدیک و همکارانش از داده های یک پروژه تحقیقاتی موجود به نام مطالعه بزرگسالان دوقلو: ژنتیک و محیط استفاده کردند.

با مقایسه نتایج این دو مطالعه مستقل ، محققان توانستند نشان دهند که ظاهر در سنین پایین با استعداد موسیقی در نوازندگان آماتور و حرفه ای حتی پس از کنترل زمان جمع شده برای تمرین ارتباط دارد.

نتایج نشان می دهد که عوامل ژنتیکی – که احتمالاً به علاقه و استعداد موسیقی مربوط می شوند – در سنی که مردم شروع به تمرین موسیقی می کنند و بر استعداد موسیقی آینده آنها تأثیر عمده ای دارد. هنگام کنترل عوامل خانوادگی ، به ویژه تأثیرات ژنتیکی و محیطی ، مانند محیط خانوادگی غوطه ور در موسیقی ، هیچ ارتباط دیگری بین سن جوانی و حس موسیقی وجود ندارد.

یک توضیح ممکن برای این نتایج این است که کودکانی که استعداد بیشتری در یک زمینه خاص مانند موسیقی نشان می دهند ، تشویق می شوند که از سنین پایین تمرین کنند. احتمال دیگر این است که خانواده ای که به موسیقی علاقه مند است و به آن علاقه مند است و استعداد در آن است ، ضمن انتقال تمایل ژنتیکی خود به موسیقی ، محیط موسیقی را برای کودک فراهم کند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *